Chomutov hostil finále Missis ČR

Chomutov | V Městském divadle v Chomutově se uskutečnilo fi nále soutěže Missis ČR 2008 o nejsympatičtější maminku a nejsympatičtější dítě.

Těmi se stali Edita Burešová, bývalá učitelka, v současnosti na mateřské dovolené, a její čtyřletý syn Tomáš z Velkého Oseku na Kolínsku. „Jsem ráda, že Tomík nepojede domů smutný,“ prozradila agentuře Mediafax těsně po vyhlášení výsledků dojatá vítězka. „Jinak pocit je to krásný, i když pro mě je nejdůležitější skutečnost, že syn bude odjíždět domů spokojený, s množstvím dárků,“ řekla dále Burešová. Druhé místo obsadily Dagmar Zemanová s dcerou Sarah ze Zlína a třetí skončila dvojice Diana Hankeová se synem Jakubem z Brna.
Ve finále soutěže Missis České  republiky 2008 soutěžilo deset dvojic, které se do závěrečného dějství probojovaly ze zemských finále Čech, Moravy a Slezska. Mezi sebou soupeřily celkem ve třech disciplínách. První z nich byla volná, v níž si soutěžící přichystaly vystoupení podle vlastní volby  a schopností. Druhou disciplínou byla módní přehlídka v duchu pohádkového maškarního plesu a třetí, zároveň však nejsložitější, absolvovaly pouze maminky. Tou bylo taneční sólo s moderátorem
programu Martinem Dejdarem a konverzace s ním. Součástí slavnostního galavečera byl výběr peněz na dobročinné účely. Věnovaly se peníze pro dětské domovy, dražil se obraz předsedy poroty, známého fotografa Jana Saudka a korunka vítězky finále Missis ČR 2008. Celkem se vybralo a potřebným věnovalo 343 898 korun.

Sloupek