V hotelech Hilton v ČR se bude čepovat plzeňský ležák

Generální ředitel Plzeňského Prazdroje Doug Brodman a Michael Specking, generální ředitel hotelů Hilton Prague a Hilton Prague Old Town, dnes slavnostně podepsali smlouvu o spolupráci. Oba prestižní hotely svým hostům nabídnou čepovaný ležák Pilsner Urquell.

„Pilsner Urquell je prvotřídní značka, která je známá a oblíbená díky špičkové kvalitě nejen v České republice. V hotelu Hilton Prague Old Town si naši hosté pochutnávají na čepovaném Pilsner Urquell od roku 2007. Teď uspokojíme poptávku po čepovaném plzeňském ležáku i v hotelu Hilton Prague, kde jsme doposud nabízeli pouze lahvové balení,“ řekl při podpisu smlouvy Michael Specking.

„V exkluzivních pražských hotelech Hilton se ročně vypije asi 400 hektolitrů piva Pilsner Urquell. My si ale především vážíme toho, že se v nich naše pivo dostává k velmi zajímavým, vlivným či známým lidem z řady zemí. Ti všichni pak mohou šířit zprávy o umění plzeňských sládků po celém světě,“ dodal Doug Brodman.
Při příležitosti zahájení spolupráce se konala slavnostní večeře v restauraci CzecHouse Grill & Rotisserie hotelu Hilton Prague za účasti vedení obou společností. Čtyřchodové menu založené na pivě připravil šéfkuchař restaurace Miroslav Hanzal, pivní degustaci prezentoval vrchní sládek Plzeňského Prazdroje Václav Berka. Hosté si mohli pochutnat na pečených vepřových žebírkách marinovaných v lesním medu, chili a sladovém pivu Birell či hovězím guláši Master dušeném v černém pivu Master, jako dezert se podávala bábovka s lesním ovocem a sabayonem z černého piva.

Společnost Hilton Worldwide provozuje v Praze dva hotely, Hilton Prague s 791 pokoji a Hilton Prague Old Town s 303 pokoji. Oba pražské hotely Hilton se mohou pyšnit prvotřídními restauracemi. V hotelu Hilton Prague najdou hosté CzecHouse Grill & Rotisserie (moderní evropská kuchyně, tradiční české speciality a vyhlášené steaky ze severoamerického hovězího) a Café Bistro (mezinárodní a středomořské menu s důrazem na zdravou výživu a také tradiční nabídka „Hilton Classics”). K zajímavostem patří Cloud 9 sky bar & lounge (první sky bar v České republice s originálními koktejly a unikátním konceptem občerstvení „grazing,“), který už dva roky po sobě získal ocenění „Nejlepší hotelový bar" v rámci udílení cen Czech Bar Awards, a také Zest Bar (se širokou nabídkou českých i mezinárodních piv, kde je možné sledovat sportovní přenosy). Hotel Hilton Prague Old Town nabízí Zinc Restaurant (moderní evropská kuchyně s dotekem Asie), kterou doporučují průvodci Michelin a Gault Millau, a Zinc lounge & bar (speciální kávy, asijské snacky, nabídka „Hilton Classics“ a lákavý výběr koktejlů).

 

Sloupek