Umění v oblacích v hotelu Hilton Prague

Hilton Prague oznamuje, že v prostorách hotelu včetně střešního Cloud 9 sky bar & lounge proběhne od 2. do 28. února 2011 výstava soch italského umělce Marca Di Piazza.

Hilton Prague oznamuje, že v prostorách hotelu včetně střešního Cloud 9 sky bar & lounge proběhne od 2. do 28. února 2011 výstava soch italského umělce Marca Di Piazza. Návštěvníci se mohou těšit na 11 železných a ocelových soch, které budou umístěny převážně v Cloud 9 a několik větších děl ve veřejných prostorách hotelu. V prostranství před vchodem do hotelu bude vystavena téměř třímetrová socha „Persone in Strada” (Lidé na cestě), „Movimento e Slancio” (Pohyb a animace) bude umístěno na terase s směřující k Vltavě a čtyřmetrové dílo „Fiamma” (Plamen), bude k vidění v hotelovém lobby.

Marco Di Piazza se narodil v roce 1961 a vystudoval umění a architekturu ve Florencii.
V roce 1989 restauroval středověkou kapli v San Gimignanu a otevřel si zde ateliér a galerii, kde tvoří a vystavuje svá díla z kamene, bronzu a terakoty. Některá z jeho monumentálních mistrovských děl jsou zastoupena ve veřejných i soukromých sbírkách ve světě. Od roku 2003 přebývá také se svou rodinou v Bonnu, ale stále se vrací do San Gimignana, aby mohl pracovat na svých sochách.

Mnohokrát oceněný master bartender Cloud 9 Roman Uhlíř připravil speciální edici koktejlů inspirovanou jednotlivými sochami z výstavy, které budou po dobu konání akce v nabídce za 130 Kč za koktejl. Výběr zahrnuje:

· „Sulla Strada” (Na cestě) –  rum, gin, melounový likér, citrónová šťáva, cukrový sirup a Sprite;
· „La Danza” (Tanec) – malinová vodka, pomerančový sirup, tmavý cukr a čerstvá limeta; a
· „Coppia” (Pár) – vodka, zázvorový sirup, triple sec a brusinkový džus.

Cloud 9 sky bar & lounge byl slavnostně otevřen 9. září 2008. Jeho návštěvníci mají možnost vychutnat si vynikající koktejly podle aktuálních trendů současného barmanství, živou lounge a chill out hudbu známých DJs od čtvrtku do soboty, i chutná delikátní jídla v porcích ideálních pro sdílení gurmánských zážitků s přáteli. Kompletně prosklený bar spolu s otevřenou terasou na střeše hotelu Hilton Prague nabízí hostům z výšky čtyřiceti metrů nad hladinou Vltavy jedinečný pohled na město, díky němuž se Cloud 9 může hrdě pyšnit označením první skutečný sky bar v Praze. Cloud 9 sky bar & lounge byl oceněn v rámci Czech Bar Awards jako „Nejlepší hotelový bar“ v letech 2009 a 2010.

Výstava v Cloud 9 bude přístupní všem návštěvníkům od 2. února do 28. února 2011, pondělí – sobota  od 18 hod do 2 hod. Rezervace na tel. 224 842 999 či e-mailem na info@cloud9.cz.
 

Sloupek