DIVADLO KÁMEN: RAS AL CHAJMA - PREMIÉRA

Divadlo Kámen: Ras al Chajma (poměrně souvislé vyprávění o ztrátě důležitého zařízení a o nadějných vyhlídkách, které z ní vzejdou)pátek 15. dubna 2011 od 19:30 hodinStudio Divadla Kámen, Nekvasilova 2, Praha-Karlín, metro a tramvaj Invalidovna

Ztráta důležitého zařízení přináší vždy jisté naděje a někdy i určitá setkání, která mohou za určitých okolností dopadnout dobře.

Jakýsi člověk vypráví příběh, který jiní lidé žijí. Další lidé možná řeší něco úplně jiného, všichni jsou ovšem propojeni hudbou, která je nade všemi a ve všech.

Setkání rozvolněné improvizace s nekompromisně pevnou strukturou kamenného jevištního minimalismu. Okamžiky celkového zmatku, kdy se přes sebe v neuchopitelném propojení překládá několik nezávisle na sobě uspořádaných složek, se střídají s okamžiky klidu a napětí, kdy je vidět a cítit každý pohyb prstu. Nade vším a ve všem soudobá vážná hudba.

„... je to ... hezký město ... poměrně daleko ... zdá se ... je to ... hezký město ... je to emirát ... arabskej ... no ...“

hrají: Barbora Šabartová, Zdeňka Brychtová, Petr Bláha Nejedlý, Jiří Kubíček a další
hudba: Jan Pták; hudbu živě hrají: Jan Pták, Anna Ptáková
scénář a režie: Petr Macháček

www.divadlokamen.cz

Sloupek