Den dětí s píseckou Nadějí

Na středu 1. 6. 2011 připravila písecká pobočka Naděje o.s. oslavu Mezinárodního dne dětí. Kvůli nepřízni počasí se akce přesunula na čtvrtek 2.6. 2011. Akce Den dětí s Nadějí byla pořádána ve spolupráci s Centrem kultury a je součástí letošních oslav desetiletého působení Naděje v Písku. Tato akce je organizována již tradičně v Palackého sadech.

Den dětí má upozornit na práva a potřeby dětí a slaví se v mnoha zemích světa 1.června již od roku 1950.  Děti a jejich rodiče se mohli těšit na různé netradiční sportovní, dovednostní a vědomostní soutěže. Do soutěží se zapojovaly děti bez rozdílu věku, drobná pomoc rodičů se tolerovala a jistě si každý našel to své. 

Naděje o.s. za přispění sociálních pracovníků a několika dobrovolníků připravila devět stanovišť se soutěžemi a aktivitami. Centrum kultury zajistilo technické zázemí akce, dodalo lízátka a omalovánky, vstupenky na víkendové promítání filmu Shrek – Zvonek a konec jako ceny pro děti, zajistilo hudební produkci při akci. Partner akce Cukrárna Park Café 67 z Nerudovy ulice věnovala dětem kupony na zmrzlinu zdarma.

Hladký průběh této akce zajistila moderátorka Pavla Trefná – Ondřichová. Seznamovala děti i rodiče s činností Naděje o.s. v Písku, objasňovala pravidla soutěžení, komunikovala se soutěžícími dětmi i pořadateli.

I přes změnu termínu navštívilo v čase od 14 – 16h. prostory Palackého sadů přes 200 dětí spolu se svými rodiči a prarodiči. Věříme, že se všem Den dětí s Nadějí líbil a že se příští rok zase sejdeme a oslavíme MDD společně. Všem pořadatelům a dobrovolníkům velice děkujeme, že pomohli oslavit píseckým dětem jejich svátek a dětem za jejich úsměvy, které jsou pro nás tou největší odměnou.

Akce je spolufinancována z prostředků ESF prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a státního rozpočtu ČR.
 

Sloupek