Předpověď počasí na úterý 28. dubna

PRAHA (MEDIAFAX) - V úterý bude na území České republiky polojasno až skoro jasno, oblačnosti však bude během dne na jihu a západě území postupně přibývat a později se ojediněle vyskytnou přeháňky nebo bouřky. Nejvyšší teploty dosáhnou 18 až 22 °C. Vát bude čerstvý jihovýchodní vítr o rychlosti 7 až 12 m/s, který v nárazech dosáhne rychlosti 15 až 20 m/s a na Českomoravské vrchovině a na horách na severu dokonce kolem 20 až 30 m/s. Vítr bude k večeru pozvolna slábnout. Tlaková tendence: setrvalý stav. Biometeorologická předpověď: pro všechny oblasti platí stupeň č. 1 - mírná zátěž, který umožňuje běžný denní režim bez omezení, pouze s přihlédnutím k aktuálnímu zdravotnímu stavu.

Teplotní rekord pro 28. duben má hodnotu 25,9 ºC a naměřen byl v roce 1866. Nejchladněji bylo v roce 1817, kdy rtuť teploměru poklesla na -0,3 ºC.

Slunce vyjde v úterý v 5 hodin 42 minut a zapadne v 20 hodin 14 minut.

Obyvatelé severní a severozápadní Evropy můžou v úterý očekávat oblačno až zataženo, místy s deštěm či přeháňkami, vyskytnout se mohou i bouřky. Naopak na území severovýchodní Evropy bude polojasno až jasno. Pro oblast střední Evropy meteorologové nadále předpovídají jasno až polojasno. V centrálním Středomoří bude oblačno s deštěm nebo přeháňkami, jinak bude na jihu polojasno až jasno. Teploty na severu Evropy dosáhnou hodnot kolem 15 °C, na severozápadě území vyšplhají nanejvýš ke 13 °C a v Evropě západní naměří hodnoty v rozmezí od 13 do 16 °C. Poněkud více tepla si užijí Středoevropané, jejichž teploměry ukážou od 17 do 23 °C. Nejtepleji bude na jihu kontinentu, kde teploty vystoupají ke 23 °C.

Sloupek