Restaurace Zinc uvádí lekce vaření „CULINARY master classes“

29. 06 2010 | Hilton Prague Old Town zahajuje lekce vaření „Zinc culinary master classes,“ které dávají návštěvníkům možnost naučit se připravit vynikající thajskou kuchyni. Lekce se konají v hotelové restauraci Zinc a povede je sous chef hotelu Hilton Prague Old Town, Chaiyasith Lam Srichom společně s šéfkuchařem hotelu Ari Munandarem.

Hilton Prague Old Town zahajuje lekce vaření „Zinc culinary master classes,“ které dávají návštěvníkům možnost naučit se připravit vynikající thajskou kuchyni. Lekce se konají v hotelové restauraci Zinc a povede je sous chef hotelu Hilton Prague Old Town, Chaiyasith Lam Srichom společně s šéfkuchařem hotelu Ari Munandarem.

Účastníci lekcí se naučí, jak připravit tradiční thajské pokrmy jako thajské mořské plody s limetkou a dresinkem z citrónové trávy, pečenou kachnu v liči a ananasovém kari a roládu pavlova s mangem a mučenkou s čerstvým lesním ovocem a kokosovým krémem.

Lekce jsou zahájeny uvítacím přípitkem v Zinc lounge & bar a poté následuje prohlídka kuchyně.  Kuchaři představí všechny ingredience a prozradí i nejlepší místa, tipy a triky pro zakoupení přísad té nejlepší kvality. Po společné přípravě pokrmů si je mohou účastníci vychutnat v prostorách restaurace spolu s nabídkou pečlivě vybraných vín. Po skončení všichni obdrží recepty pokrmů, certifikát a upomínku.

„Jsme opravdu nadšení z master classes, zvláště pak po úspěchu nedávných zkušebních lekcí, které se konaly v naší restauraci. Master classes nejsou pouze vzdělávacího charakteru, přinášejí účastníkům také spoustu zábavy,“ říká sous chef Chaiyasith Lam Srichom.

Lekce vaření „Zinc culinary master classes“ se budou konat v sobotu 25. září a 27. listopadu 2010 od 10.30 do 15.30 hodin. Cena na osobu je 2900 Kč a maximální kapacita je 12 účastníků.
Rezervace na tel. 221 822 300 nebo emailem na zinc@hilton.com.

HILTON –

Informace pro média:

O kuchařích:
Chaiyasith Lam Srichom je thajského původu. Lam ale vyrůstal v Austrálii, kam se jeho rodina přestěhovala z Thajska, když mu bylo šest let. Lam pracoval v nejrůznějších restauracích v Austrálii, než potkal svou budoucí ženu a přestěhoval se do jejího rodného města Prahy. Od doby, co žije v Praze, neustále zdokonaluje své kulinářské dovednosti a do svého rukopisu přidal prvky moderní evropské kuchyně.

Ari Munandar pochází z Indonésie a během své profesní kariéry získal uznání a zkušenosti ve špičkových světových hotelích a restauracích, včetně restaurací v hotelech Hilton v Indonésii, Jižní Africe a Londýně.

O restauraci Zinc:
Pražská stylová restaurace Zinc nabízí osobní pojetí moderní a inovativní evropské kuchyně. Jedinečný kulinářský koncept je založen na moderní evropské kuchyni s dotekem Asie. Tradiční metody přípravy pokrmů, založené na čerstvých a sezónních ingrediencích, se mísí s exotickými barvami a chutěmi Asie. Restaurace Zinc nabízí posezení pro 110 hostů a Zinc lounge & bar pro 70 osob.

O pražských hotelech Hilton
Hilton Hotels Corporation provozuje v Praze dva hotely, Hilton Prague a Hilton Prague Old Town.

Hilton Prague Old Town
Hotel Hilton Prague Old Town byl otevřen 1. listopadu  2007 a stal se tak druhým hotelem řetězce Hilton v Praze. Původní budova s 303 pokoji prošla kompletní rekonstrukcí pod dohledem talentovaných interiérových designérů s cílem vytvořit pro návštěvníky autentický, přesto moderní zážitek z pobytu v Praze. Hilton Prague Old Town se nachází v centru města v blízkosti mnoha klíčových pamětihodností, pouze 18 km od mezinárodního letiště Ruzyně. Vedle nově otevřené restaurace, lounge & baru Zinc, hotel nabízí 1,000 m² konferenčních prostor pro skupinky od 10 do 800 delegátů ve 12 konferenčních salóncích a společenském sále Dvořák. Hosté mohou využít přístup do klubové místnosti Executive Lounge (v závislosti na typu pokoje), fitness centra a bazénu.

Hilton Prague
S 791 pokoji je hotel Hilton Prague největším moderním hotelem v České republice. Nabízí 3 restaurace a 2 bary včetně střešního Cloud 9 sky bar & lounge s nádherným výhledem na město, dále také Cybex Health Club & Spa s krytým bazénem a squash kurtem. Hoteloví hosté mohou využít klubovou místnost Executive Lounge (v závislosti na typu pokoje) a moderní konferenční prostory s kongresovým sálem pro 1.500 hostů, společenským sálem Hilton Grand Ballroom pro 650 hostů a 33 multifunkčními zasedacími
a banketními salonky. Hotel leží na pravém břehu řeky Vltavy, centrum města je vzdáleno jen několik minut chůze. Mezinárodní letiště Ruzyně se nachází 20 km od hotelu.

O společnosti Hilton Worldwide
Hilton Worldwide je vedoucí společností v oblasti hotelnictví, disponuje ubytovacími kapacitami různých kategorií, od luxusních hotelů a resortů poskytujících kompletní servis, až po hotely střední kategorie.  Hilton Worldwide už přes 91 let poskytuje obchodním cestujícím i turistům vysoký standard v oblasti ubytování a s tím spojených služeb. Společnost je odhodlána i nadále pokračovat v tradici a obohacovat hosty hotelů všech svých značek po celém světě o výjimečné zážitky. Hilton Worldwide nabízí své služby ve více než 3,600 hotelích a 592,000 pokojích v 81 zemích pod značkami Waldorf Astoria Hotels & Resorts, Conrad Hotels & Resorts, Hilton, Doubletree, Embassy Suites Hotels, Hilton Garden Inn, Hampton Hotels, Homewood Suites by Hilton, Home2 Suites by Hilton and Hilton Grand Vacations. Společnost provozuje také celosvětový věrnostní program Hilton HHonors®.

Více informací o společnosti naleznete www.hiltonworldwide.com.
¨
Kontakt pro média:
Hilton Prague & Hilton Prague Old Town:
Markéta Šebková
Marketing & PR Manager, Hilton Prague & Hilton Prague Old Town
Pobřežní 1, Praha 8
Tel: 224 842 711, Fax: 224 842 378, GSM: 602 458 966

E-mail: marketa.sebkova@hilton.com
www:  www.hiltonprague.cz, www.prague-oldtown.hilton.com

Speciály