Restaurace Zinc uvádí lekce vaření „CULINARY master classes“

Hilton Prague Old Town zahajuje lekce vaření „Zinc culinary master classes,“ které dávají návštěvníkům možnost naučit se připravit vynikající thajskou kuchyni. Lekce se konají v hotelové restauraci Zinc a povede je sous chef hotelu Hilton Prague Old Town, Chaiyasith Lam Srichom společně s šéfkuchařem hotelu Ari Munandarem.

Hilton Prague Old Town zahajuje lekce vaření „Zinc culinary master classes,“ které dávají návštěvníkům možnost naučit se připravit vynikající thajskou kuchyni. Lekce se konají v hotelové restauraci Zinc a povede je sous chef hotelu Hilton Prague Old Town, Chaiyasith Lam Srichom společně s šéfkuchařem hotelu Ari Munandarem.

Účastníci lekcí se naučí, jak připravit tradiční thajské pokrmy jako thajské mořské plody s limetkou a dresinkem z citrónové trávy, pečenou kachnu v liči a ananasovém kari a roládu pavlova s mangem a mučenkou s čerstvým lesním ovocem a kokosovým krémem.

Lekce jsou zahájeny uvítacím přípitkem v Zinc lounge & bar a poté následuje prohlídka kuchyně.  Kuchaři představí všechny ingredience a prozradí i nejlepší místa, tipy a triky pro zakoupení přísad té nejlepší kvality. Po společné přípravě pokrmů si je mohou účastníci vychutnat v prostorách restaurace spolu s nabídkou pečlivě vybraných vín. Po skončení všichni obdrží recepty pokrmů, certifikát a upomínku.

„Jsme opravdu nadšení z master classes, zvláště pak po úspěchu nedávných zkušebních lekcí, které se konaly v naší restauraci. Master classes nejsou pouze vzdělávacího charakteru, přinášejí účastníkům také spoustu zábavy,“ říká sous chef Chaiyasith Lam Srichom.

Lekce vaření „Zinc culinary master classes“ se budou konat v sobotu 25. září a 27. listopadu 2010 od 10.30 do 15.30 hodin. Cena na osobu je 2900 Kč a maximální kapacita je 12 účastníků.
Rezervace na tel. 221 822 300 nebo emailem na zinc@hilton.com.

HILTON –

Informace pro média:

O kuchařích:
Chaiyasith Lam Srichom je thajského původu. Lam ale vyrůstal v Austrálii, kam se jeho rodina přestěhovala z Thajska, když mu bylo šest let. Lam pracoval v nejrůznějších restauracích v Austrálii, než potkal svou budoucí ženu a přestěhoval se do jejího rodného města Prahy. Od doby, co žije v Praze, neustále zdokonaluje své kulinářské dovednosti a do svého rukopisu přidal prvky moderní evropské kuchyně.

Ari Munandar pochází z Indonésie a během své profesní kariéry získal uznání a zkušenosti ve špičkových světových hotelích a restauracích, včetně restaurací v hotelech Hilton v Indonésii, Jižní Africe a Londýně.

O restauraci Zinc:
Pražská stylová restaurace Zinc nabízí osobní pojetí moderní a inovativní evropské kuchyně. Jedinečný kulinářský koncept je založen na moderní evropské kuchyni s dotekem Asie. Tradiční metody přípravy pokrmů, založené na čerstvých a sezónních ingrediencích, se mísí s exotickými barvami a chutěmi Asie. Restaurace Zinc nabízí posezení pro 110 hostů a Zinc lounge & bar pro 70 osob.

O pražských hotelech Hilton
Hilton Hotels Corporation provozuje v Praze dva hotely, Hilton Prague a Hilton Prague Old Town.

Hilton Prague Old Town
Hotel Hilton Prague Old Town byl otevřen 1. listopadu  2007 a stal se tak druhým hotelem řetězce Hilton v Praze. Původní budova s 303 pokoji prošla kompletní rekonstrukcí pod dohledem talentovaných interiérových designérů s cílem vytvořit pro návštěvníky autentický, přesto moderní zážitek z pobytu v Praze. Hilton Prague Old Town se nachází v centru města v blízkosti mnoha klíčových pamětihodností, pouze 18 km od mezinárodního letiště Ruzyně. Vedle nově otevřené restaurace, lounge & baru Zinc, hotel nabízí 1,000 m² konferenčních prostor pro skupinky od 10 do 800 delegátů ve 12 konferenčních salóncích a společenském sále Dvořák. Hosté mohou využít přístup do klubové místnosti Executive Lounge (v závislosti na typu pokoje), fitness centra a bazénu.

Hilton Prague
S 791 pokoji je hotel Hilton Prague největším moderním hotelem v České republice. Nabízí 3 restaurace a 2 bary včetně střešního Cloud 9 sky bar & lounge s nádherným výhledem na město, dále také Cybex Health Club & Spa s krytým bazénem a squash kurtem. Hoteloví hosté mohou využít klubovou místnost Executive Lounge (v závislosti na typu pokoje) a moderní konferenční prostory s kongresovým sálem pro 1.500 hostů, společenským sálem Hilton Grand Ballroom pro 650 hostů a 33 multifunkčními zasedacími
a banketními salonky. Hotel leží na pravém břehu řeky Vltavy, centrum města je vzdáleno jen několik minut chůze. Mezinárodní letiště Ruzyně se nachází 20 km od hotelu.

O společnosti Hilton Worldwide
Hilton Worldwide je vedoucí společností v oblasti hotelnictví, disponuje ubytovacími kapacitami různých kategorií, od luxusních hotelů a resortů poskytujících kompletní servis, až po hotely střední kategorie.  Hilton Worldwide už přes 91 let poskytuje obchodním cestujícím i turistům vysoký standard v oblasti ubytování a s tím spojených služeb. Společnost je odhodlána i nadále pokračovat v tradici a obohacovat hosty hotelů všech svých značek po celém světě o výjimečné zážitky. Hilton Worldwide nabízí své služby ve více než 3,600 hotelích a 592,000 pokojích v 81 zemích pod značkami Waldorf Astoria Hotels & Resorts, Conrad Hotels & Resorts, Hilton, Doubletree, Embassy Suites Hotels, Hilton Garden Inn, Hampton Hotels, Homewood Suites by Hilton, Home2 Suites by Hilton and Hilton Grand Vacations. Společnost provozuje také celosvětový věrnostní program Hilton HHonors®.

Více informací o společnosti naleznete www.hiltonworldwide.com.
¨
Kontakt pro média:
Hilton Prague & Hilton Prague Old Town:
Markéta Šebková
Marketing & PR Manager, Hilton Prague & Hilton Prague Old Town
Pobřežní 1, Praha 8
Tel: 224 842 711, Fax: 224 842 378, GSM: 602 458 966

E-mail: marketa.sebkova@hilton.com
www:  www.hiltonprague.cz, www.prague-oldtown.hilton.com

Sloupek