Pivovar u Bulovky

Jsme v současné době jediní v Čechách, kteří točí pivo z dřevěného, vysmoleného sudu. Můžete ochutnat dokonce první zmrzlinu v Čechách, která se vyrábí z pivních ingrediencí.

Naše restaurace si klade za cíl pokračovat v tradici vyhlášeného českého pohostinství starých dobrých časů a působit jako lék pro hosty, znechucené českým pohostinstvím časů novějších a méně dobrých.

Naše sudy jsou vyrobeny na zakázku z dubového dřeva, které je nařezáno kolmo nebo lehce s odchylkou k letokruhům aby později po zatažení pórů neunikal ze sudu tlak. Po nařezání se dřevo nechává vyschnout na vzduchu - 1 cm dřeva ročně z každé strany. Dřevo na pivní sudy je mnohem silnější ( od 40 – 50 mm ) než dřevo na sudy vinné nebo na destiláty, protože musí udržet i tlak CO2, který vzniká při dozrávání vína. Z tohoto důvodu se také sudy smolí smolou, která je přírodním produktem a získává se pomocí destilace z pryskyřic stromů. Smolení pak pozitivně ovlivňuje chuť piva a musí se nejpozději jednou za rok obnovovat. Pivní sudy se narážejí palicí přes mosazný kohout a čepují se samospádem. Existuje mnoho druhů napodobenin dřevěných sudů s nerezovou nebo durolitovou plastovou vložkou ale uznejte sami, to není to pravé dubové nebo snad ořechové?

První pivovarská pivní zmrzlina! U nás můžete ochutnat první zmrzlinu v Čechách, která se vyrábí mimo jiné i z pivních ingrediencí (slad, chmel, smetana, cukr ). Ve spolupráci s jednou malou výrobnou zmrzliny, kde se nápad a suroviny skloubily s poctivou prací mistra zmrzlináře, jsme se dali do první pivní zmrzliny v Čechách.

www.pivovarubulovky.cz

Sloupek