Právě se nacházíte:

Black Point

V Praze 8 sídlí odedávna (1990) hudební vydavatelství Black Point. Postupně se rozšířilo na distribuci, prodejnu a eshop. Kamennou prodejnu v současné době najdete na adrese Sokolovská 42, Praha 8, Karlín.

Vydavatelství vydalo za 21 let existence na 200 titulů domácí scény. Specializuje se na „hudbu o něčem“, takže zde nenajdete popové tituly. Zato se dají najít umělecké perly Petra Nikla, Vodňanského a Skoumala, Jaroslava Duška a jeho divadla Vizita, Jaroslava Hutky, Sylvie Krobové a dalších. V oblasti rocku a alternativní hudby Black Point vydal např. Echt!, Psí vojáky, MCh Band, ale také současné kapely jako je Tleskač, Vobezdud nebo První hoře a další.

Prodejna na Sokolovksé ulici 42 je pojata šířeji – jako prodejna alternativní kultury nebo chcete-li subkultury. To znamená, že zde najdete nejen hudbu na CD, ale i zajímavé knihy. Ty tvoří takřka polovinu nabídky prodejny. Kromě toho BP nabízí LP, jak nová, tak hraná, jehly, řemínky a vložky do gramofonů, gramofony samotné, kulturní časopisy, občasníky a fanziny. Samozřejmě jsou zastoupena také DVD, a to jak filmová, tak hudební.

Otevřeno je PO – PÁ od 9 do 18 hodin.

www.blackpointmusic.cz
 

Sloupek