Farmářské trhy míří do Karlína

Radnice Městské části Praha 8 připravuje Karlínské farmářské trhy. Jeden z největších pražských farmářských trhů bude otevřen v Karlíně V sobotu 10. července 2010. Všechny návštěvníky parku na Karlínském náměstí čeká v okolí kostela sv. Cyrila a Metoděje pro tuto příležitost vytvořený trh se zemědělskými a potravinářskými produkty.

Radnice Městské části Praha 8 připravuje Karlínské farmářské trhy. Jeden z největších pražských farmářských trhů bude otevřen v Karlíně  V sobotu 10. července 2010. Všechny návštěvníky parku na Karlínském náměstí čeká v okolí kostela sv. Cyrila a Metoděje pro tuto příležitost vytvořený trh se zemědělskými a potravinářskými produkty. Občané hlavního města, kteří zůstanou v plné letní sezóně v Praze a kteří patří k milovníkům českých zemědělských produktů a lahůdek dovezených z mnoha oblastí Čech i Moravy, si budou moci v klidném prostředí parku vybírat z širokého sortimentu ovoce, zeleniny, květin a sazenic, mléčných výrobků, sýrů, masa a uzenin, ryb, vajec, medu, mouky, chleba, koláčů a mnoha dalších komodit. Součástí trhů budou zóny klidu s občerstvením, aby návštěvníci měli možnost  odpočinku u sklenky dobrého vína nebo šálku kávy.

V probíhajícím procesu zlepšení služeb občanům Prahy a obnovy tradice zemědělských tržnic zrušených komunistickou minulostí, jde také o podporu farmářů a zemědělských malopodnikatelů a výrobců. Akce má proto podporu i řady organizací usilujících o podporu ekologicky šetrného zemědělství a obnovy českého venkova.

Záměrem Městské části Praha 8 je vytvořit v Karlíně  největší pražský trh pod širým nebem se zemědělskými a potravinářskými produkty zejména pro obyvatele Prahy 8 ale nejen pro ně. Díky stanicím metra Florenc (B,C) a Křižíkova (B) bude místo akce dobře přístupné. Od stanice metra Křižíkova budou Karlínské farmářské trhy dostupné chůzí během 4 minut a od Florence 9 minut.

Karlínské farmářské trhy se svým umístěním vrací k evropské tradici konání trhů a výročních akcí při církevních stavbách a kostelech, které vždy skýtaly ochranu před nepřízní počasí. Uskuteční se v sobotu 10. července 2010 od osmi ráno do dvou hodin odpoledne. Jejich pořadatelem je Městská část Praha 8 ve spolupráci s občanským sdružením Pod platany.

Sloupek