Divadlo Karla Hackera v Kobylisích

Po rekonstrukci, která proběhla koncem loňského roku, je Divadlo Karla Hackera opět v plném provozu. Divadlo znovu divákům a návštěvníkům nabízí desítky hraných profesionálních představení pro děti i dospělé a amatérských pohádkových představení s marionetami v podání Loutkového divadla Jiskra, program na pomoc estetické výchově školám z Prahy 8, kurzy estetické výchovy pro děti i divadelní školičku pro děti od pěti let.

„Jen málo obyvatel Prahy 8 ví, že MČ Praha 8 je zřizovatelem Divadla Karla Hackera. Jsem ráda, že městská část umožňuje jeho provoz. Včetně fungování amatérského Loutkového divadla Jiskra, což je v tomto oboru pojem,“ uvádí zástupkyně starosty MČ Praha 8 Vladimíra Ludková. „Mimo jiné i proto se v březnu můžeme těšit, zejména ale děti, na Festival pražských amatérských loutkářů. Bude to jistě krásná podívaná,“ dodává.

Na děti, většinou ve věku od tří až čtyř let, teď čeká například poetické představení bublináře a klauna Strassera Duhové bubliny nebo Radovanovy radovánky na motivy knihy knížky Zdeňka Svěráka. Z loutkových představení je to například Ferda Mravenec v mraveništi, Zlatovláska, Strašidla na hradě Kulíkově, Vodnická pohádka či Kašpárek vaří živou vodu.

Dospělí diváci mohou v současnosti vidět například představení plné francouzské poezie a šansonu Pod střechami Paříže, Monology vagíny, hru složenou z monologů čtených ženami, či aktuálně v postní dobu Moravské pašije.

Vše se odehrává v nově zrekonstruovaných prostorách. Rekonstrukce, která proběhla v loňském roce, přišla městskou část na zhruba 6,5 milionu korun. V rámci stavebních prací byla opravena stropní konstrukce, vyměněn střešní krov, střecha včetně krytiny, vybudovány byly i nové toalety a v neposlední řadě došlo k propojení suterénu s přízemím. „Využili jsme toho, že se do objektu zásadně stavebně zasahovalo, a patra jsme nechali propojit. Zároveň zde vznikla malá kavárnička,“ doplňuje místostarostka.

www.praha8.cz

Sloupek