Zastávky pro midibus se dokončují

Dobré zprávy připravila Městská část Praha 8 pro občany využívající midibusovou linku č. 295 k dopravě do Fakultní nemocnice Na Bulovce. Z iniciativy radního Městské části Praha 8 pro dopravu Matěje Fichtnera došlo k dohodě s vedením nemocnice o společné investici do výstavby nástupních platforem přímo v areálu nemocnice. Midibusy tak budou konečně zastavovat i u oddělení onkologie a gynekologie.

Linka č. 295 dosud zastavovala jen u brány nemocnice a zbytek areálu projížděla. „Zastávky nebyly dosud vybudovány nikoliv z technických důvodů, ale kvůli administrativním sporům o to, který veřejný subjekt má výstavbu financovat. Historicky tak vznikl určitý status quo, který se podařilo prolomit až dohodou o společné investici. Občané se proto mohou těšit na nová bezbariérová nástupiště uvnitř nemocnice Bulovka. Věřím, že tento servis přivítají zejména lidé nemocní a s omezenou pohyblivostí,“ vysvětlil situaci radní Fichtner. „Nové bezbariérové zastávky umožní v budoucnu i případné rozšíření dopravní obslužnosti pro další sociální a zdravotnická zařízení, například domovy pro seniory v Praze 8. Výstavba zastávek se v těchto dnech dokončuje, v provozu by měly být v nejbližším možném termínu,“ dodal. 

Fakultní nemocnice Na Bulovce a Městská část Praha 8 se na investici finančně spolupodílí rovným dílem, celkové náklady přesáhnou 400 tisíc korun.

www.praha8.cz

Sloupek