Z piruety se vám může zamotat hlava, ale můžete se v ní také něco naučit, zvlášť když jde o školu

Tato baletní soukromá škola byla založena členy baletu Národního divadla Mgr.Janou Cigánkovou a Jiřím Plecháčem v roce 1996.Dnes má škola cca 200 žáků od 4 do 15 let. Věnuje se klasickému tanci, základům pohybové a hudební výchovy, tanci na špičkách.

Tato baletní soukromá škola byla založena členy baletu Národního divadla Mgr.Janou Cigánkovou a Jiřím Plecháčem v roce 1996.
Dnes má škola cca 200 žáků od 4 do 15 let. Věnuje se klasickému tanci, základům pohybové a hudební výchovy, tanci na špičkách.

Výuka dětí probíhá 2x týdně v odpoledních hodinách.
Škola pořádá každým rokem baletní představení na kterých se prezentují všichni žáci školy a také hostují přední sólisté Národního divadla. Také se účastní řady různých festivalů a přehlídek tance. O letních prázdninách organizuje týdenní celostátní baletní soustředění v krásném prostředí rekreačního střediska na Blanicku a o jarních prázdninách pořádá zimní baletní týden na horách. Vedle výuky dětí pořádá od roku 2004 také oblíbené kurzy baletu pro dospělé.

Každoročně se nejtalentovanější žáci stávají studenty tanečních konzervatoří. Baletní škola Pirueta vám pravděpodobně nezaručí, že se z vašeho potomka stane baletní hvězda, ale jisté je, že se děti naučí přirozeným způsobem poslouchat hudbu a ovládat své tělo v příjemném prostředí s divadelní atmosférou.

Sloupek