Vícegenerační hřiště již brzy!

V blízkosti domu s pečovatelskou službou v Burešově ulici vyroste park pro seniory. Jedná se o první podobné zařízení v Praze 8. Osmá městská část nechá zrekonstruovat přilehlý pozemek a v brzké době tam vznikne ojedinělé sportoviště pro seniory. Své první návštěvníky by toto vícegenerační hřiště mělo přivítat už za několik měsíců.

„Místo pro vybudování hřiště nebylo vybráno náhodou. Nachází se v bezprostřední blízkosti domu s pečovatelskou službou a jídelnou pro seniory. Víme, že se na lavičkách v okolí senioři často scházejí. Chceme jim tedy poskytnout prostor s možností sportovního vyžití,“ říká starosta Prahy 8 Jiří Janků.

Milovníci sportu v přírodě se mohou těšit na fitness přístroje, které budou stát na pryžovém podkladu. Ten přispívá k bezpečnějšímu průběhu cvičení. Funkce jednotlivých fitness prvků je zaměřena na pohybový systém. Cvičení předchází a ulevuje od bolesti zad, posiluje svaly, zlepšuje koordinaci pohybů a rovnováhy. Jde o venkovní cvičební stroje, kde se senioři mohou protáhnout, nikoli však jen s cílem posilovat, ale především udržet motorické schopnosti, které kvůli věku ztrácejí.

www.praha8.cz

Sloupek