Vestavné reprosoustavy Origin Acoustics i na českém trhu

Na český trh vstupují reprosoustavy americké firmy Origin Acoustics – elegantní a často téměř neviditelné sestavy s vynikajícím zvukem. V Origin Acoustics  před lety postavili své podnikání na tom, že šli proti trendu – v době, kdy se reprosoustavy dělaly tak, aby byly prostorově dominantní, naopak navrhovali elegantní výrobky, které umějí zaniknout v interiéru. Tým techniků, který u zrodu společnosti stál, nechal z podlah zmizet „překážející bedny“ a nevzhledné dráty a ukryl vše do stěn. V Origin Acoustics jsou pevně přesvědčeni, že hudba zní a „vypadá“ nejlépe, pokud je ukryta před našimi zraky. Značku Origin Acoustics v České republice nyní nově zastupuje společnost Audiopro.  

„Jsme velmi rádi, že můžeme tuto originální značku zastupovat pro český trh,“ říká Andrej Hronec, ředitel společnosti Audiopro. „Zcela zapadá do našeho konceptu – nabízet zajímavou techniku, která od prodejce vyžaduje více než jen rychlé vyskladnění. V případě Origin Acoustics je pro návrh optimálního ozvučení často potřeba posoudit cílové prostory z akustického hlediska, navrhnout optimální způsob umístění a zabudování jednotlivých prvků, případně navrhnout úpravy interiéru či exteriéru. V široké nabídce firmy Origin Acoustics s více než 40 různými reproduktory je možné najít perfektní řešení pro každou aplikaci bez ohledu na využití a design místnosti či venkovního prostoru.“

Nabídka Origin Acoustics zahrnuje vestavné reprosoustavy, subwoofery, zesilovače, ale i venkovní reprosoustavy. Jedna z kolekcí vestavných reprosoustav pro nejnáročnější posluchače vznikla ze spolupráce s ikonickou značkou Bang & Olufsen.

Jednotlivé komponenty je možné navíc spojovat do inteligentních funkčních celků. Origin Acoustics do svých zvukových systémů umí integrovat hlasové ovládání Amazon Echo Dot. Jednotky Dot jsou připojené k zesilovačům a zabudované do stropních úchytů, které jsou vyhotoveny ve stejném designu jako reprosoustavy Origin Acoustics. Pomocí aktivní technologie hlasového ovládání tak mohou uživatelé například požádat systém o více informací o obsahu, který právě sledují v televizi. Systém následně ztlumí zvuk televize, přehraje odpověď na dotaz a po dokončení zprávy znovu obnoví zvuk TV.
 

 

Sloupek