Právě se nacházíte:

Veselé hry v divadle Artur

Soubor složený pro diváky ze známých televizních tváří stále dokazuje, že pobavit hlediště jim nedělá žádný problém.

Ať se rozhodnete navštívit všem známou Dívčí válku či komedii Můžu k tobě?, neuděláte chybu.
 
100 let v očistci
 
Na mnohá přání diváků, herců a také pořadatelů, zažít i něco víc, než běžné komedie, vznikla jako společná odpověď komorní scéna Divadla Artur.
 
První hrou je monodrama – hra jednoho herce – od slovenského autora Vlada Bálinta Sto roků v očistci.Hudbu a písně k tomuto představení složila slovenská skupina No Name.
 
Hlavním a jediným hrdinou této hry je duše. Duše, která si uvědomuje, že smrtí nic nekončí, ba naopak začíná. Začíná si uvědomovat svůj vztah k tělu, egu, chtění, rodičům, uvědomuje si pravou podstatu lásky a nachází i něžný úhel pohledu na intimní stránky lidského života. Hra Sto roků v očistci přináší mimo jiné i nový pohled na samotnou podstatu existence člověka a rozdává radost a naději.
 
Hraje Jindra Kriegel, kterému autor hry Vlado Bálint napsal text přímo na tělo. Jindra Kriegel je zkušený herec. Má za sebou spousty televizních rolí, ale také například hostoval několik let v činohře Národního divadla. Ročně odehraje víc jak 100 představení. Ve hře Sto let v očistci je sám sobě i režisérem.
 
„Duše je pro mě nedílnou součástí mé vlastní existence, učím se jí naslouchat a nechávat se jí vést. A Vlado Bálint mi píše doslova z duše. Velkou radost mi také udělala spolupráce se slovenskou skupinou No Name. Téma duše je blízké i jejich tvorbě, proto jsme se okamžitě dohodli. Jejich hudba a texty dávají této inscenaci další rozměr. A tak společně s radostí a  humorem přidáváme možné odpovědi na otázky, které si lidstvo klade od nepaměti.“
 
Divadlo Artur do konce letošní divadelní sezóny v Divadle Gong uvede tato představení:
16.3. Sto let v očistci
17.3. Svaté neřesti
21.3. Dívčí válka
1.4. Dívčí válka
13.4. Tři v háji
14.4. Sto let v očistci
30.4. Svaté neřesti
15.5. Dívčí válka
16.5. Dívčí válka odpolední představení
16.5. Dívčí válka večerní představení
21.5. Sto let v očistci
30.5. Svaté neřesti
3.6. Svaté neřesti
 
Poté se od 22.6.2015 přesouvá na letní scénu na Harfě, kde bude mít bohužel oblíbené představení 30.6. Dívčí válka derniéru.
 
Vstupenky v předprodeji v síti Ticketportal.
 

 

Sloupek