Velikonoce s chráněnými dílnami

Přiblížit práci handicapovaných spoluobčanů a nabídnout veřejnosti ke koupi výrobky pocházející z chráněných dílen mají za cíl dvě akce, které na duben připravila radnice Prahy 8 a akciová společnost ČSAD Praha holding.

Velikonoční jarmark chráněných dílen
První z akcí, již tradiční Velikonoční jarmark chráněných dílen, připravila na středu 13. dubna radnice Prahy 8. „Návštěvníkům se představí desítka chráněných dílen, působících zejména v Praze 8. Věřím, že o výrobky handicapovaných občanů bude stejně vysoký zájem, jako při předešlých akcích,“ uvádí zástupkyně starosty MČ Praha 8 Vladimíra Ludková. Jarmark proběhne mezi 10 – 16 hod. ve foyer tzv. „bílého domu“ (budova radnice), U Meteoru 6.

Velikonoční trhy chráněných dílen
Druhou akci s názvem Velikonoční trhy chráněných dílen připravila na 21. a 22. dubna ČSAD Praha holding a.s. Velikonoční trhy, nad nimiž převzal záštitu starosta MČ Praha 8 Jiří Janků, proběhnou v zrekonstruovaném areálu Ústředního Autobusového nádraží Praha Florenc, a to ve čtvrtek 21. dubna od 13 – 19 hod. a v pátek 22. dubna od 9 – 17 hod. „Trhy chráněných dílen mají ideální polohu. Věřím proto, že je řada lidí při cestě do práce nebo z práce navštíví, aby zde pro sebe nebo svým nejbližším zakoupila nějakou velikonoční drobnost. Uděláme tak radost na obou stranách,“ usmívá se starosta Jiří Janků.

ČSAD Praha holding a.s., která zaměstnává desítky lidí s různou mírou a druhem handicapu, je dlouholetým členem Asociace zaměstnavatelů zdravotně postižených ČR. Trhy mají podle společnosti přispět k tomu, aby handicapovaní spoluobčané nestáli odstrčení bez pomoci stranou - výroba drobného zboží je navíc cestou, jak nacházet uplatnění a znovu i lidskou hrdost. Akce má dát všem možnost setkání se zdravotně postiženými spoluobčany, poznání jejich krásné práce a ocenění práce těch, kteří se jim věnují v chráněných dílnách.

Velikonoční tvoření pro seniory
Další akcí osmé městské části je tradiční velikonoční tvoření pro seniory, které je na 19. dubna od 10.00 hod. připraveno v Centru aktivizačních programů. Na programu bude patchwork, zdobení věnců, velikonoční pohlednice a další. Program se koná v přízemní místnosti klubu seniorů, Burešova 12. „Součástí bude i kulturní program s tím, že akci připravil recitační kroužek působící při Centru aktivizačních programů. Je to krásná ukázka toho, jak v Centru mezi seniory funguje vzájemné dobrovolnictví,“ uvádí místostarostka Ludková.

Kromě trhů chráněných dílen a velikonočního tvoření proběhnou v Praze 8 i další velikonoční akce. Na 19. dubna si od 16.30 hod. připravila Velikonoční jarmark ZŠ Hovorčovická a na Velký pátek a Velikonoční neděli připravilo Křesťanské společenství Praha Velikonoční shromáždění – bohoslužby, jejichž součástí bude současná hudba a promluva. Bohoslužby se budou sloužit v ulici Na Žertvách 23, v pátek od 18 hod. a v neděli od 10 hod. a od 16 hod.

www.praha8.cz

Sloupek