Vánoce u Halánků v Náprstkově muzeu

Náprstkovo muzeum asijských, afrických a amerických kultur pokračuje ve svém záměru pořádání pravidelných akcí pro návštěvníky a přátele muzea, a proto se již podruhé konají v sobotu 26. listopadu 2011 Vánoce U Halánků. 

Akce je určena pro všechny, kteří chtějí strávit pěknou sobotu v příjemném a klidném prostředí v centru historické Prahy.

Opět jsou pro tento den připraveny oblíbené výtvarné dílny pro děti a jejich rodiče, kde si vyrobíte tradiční mexické a české vystřihovánky  z papíru. Mexické vystřihovánky papel picado a vystřihování českých andílků, holubiček, sněhových vloček tak doplní česko – mexický betlém. Každý si na místě vyrobí vlastní figurku a připojí ji k již připraveným jesličkám s Ježíškem. Během dopolední výtvarné dílny budou mít děti možnost naučit se typickou mexickou vánoční koledu ve španělštině. Zpěvák a kytarista pan Petr Vrba děti píseň naučí a všichni si ji budou moci společně zazpívat s kytarou a doprovodit zvukem pravých mexických chřestidel. Na závěr každé výtvarné dílny proběhne tzv. Piňata - typická mexická vánoční hra pro děti. 
 
Během odpoledních výtvarných dílen se budou vyrábět kostry, kostlivci, kostřičky – kopie mexických kostlivců – pohyblivých papírových panáků a české adventní a vánoční figurky z přírodních materiálů. Výroba jednoduchých figurek z borových šišek, bukvic, skořápek vlašských ořechů. Ve výstavě Veselí kostlivci se budou v 11 a ve 14 hodin konat komentované prohlídky. V 15 hodin vystoupí dětský pěvecký sbor Rolnička s populárními českými, španělskými i mexickými vánočními koledami. 
 
A na závěr adventní soboty nás čeká v 16,30 hod. slavnostní otevření historického interiéru salonu Vojty Náprstka, včetně vyprávění Mileny Secké o zakladateli Náprstkova muzea a o adventním jídelníčku rodiny Náprstkových.
 

Sloupek