V Praze 8 se otevřely dva velké parky

V sobotu 30. dubna se otevřely dva velké parky v osmé městské části, Kaizlovy sady a park před Invalidovnou. Místa, která byla zdevastovaná povodněmi v roce 2002 se po půlročních opravách otvírají veřejnosti.

Ještě se ale dokončují některé úpravy, jako je například zatravnění. V obou parcích budou nové lavičky, okrasné jezírko s lekníny a proti vandalům bude klidové karlínské zóny chránit kamerový systém.

 „V parku bude nové oplocené dětské hřiště s kolotočem, houpačkou a pískovištěm. Hlavně pro dospělé bude novinkou hřiště pro pétanque,“ vyjmenovává vybavení zrekonstruovaných karlínských parků starosta Prahy 8 Jiří Janků.

Sady byly revitalizovány za převážné finanční účasti Evropských fondů. Revitalizace začala už v loňském listopadu vytipováním nemocných stromů, které bylo potřeba nahradit novými. Nově se vyvrtala studna, která bude napájet zvětšené jezírko osázené vodními rostlinami a současně dodá vodu automatickému závlahovému systému. Nad vodní plochou jezírka vznikne vyhlídka opatřená zábradlím. Zelené plochy rozdělí nové žulové chodníky.
V obou parcích budou kromě hřišť, jezírka a laviček také repliky staropražských luceren a odpadkové koše. Mobiliář museli odsouhlasit památkáři tak, aby jeho styl věrně připomínal přelom 19. a 20. století

www.praha8.cz

Sloupek