V Praze 8 je bezplatný internet více populární

Praha 8 službu bezdrátového internetového připojení zavedla už v červnu 2009. V současné době ho využívá devět tisíc lidí. Radnice se chystá přilákat k jejímu používání ještě větší počet obyvatel osmé městské části. Na konci května chce radnice spustit internetový dotazník, kterým bude zkoumat spokojenost lidí s nabízeným připojením a informacemi, které díky němu uživatelé získají.

„Každý, kdo anketu vyplní, se dostane do slosování o cenu. Tou je obrazová publikace o Praze 8 a dostanou ji tři výherci,“ říká starosta osmé městské části Jiří Janků. „V první řadě je třeba uživatele a případné nové zájemce upozornit, že nejde o klasické, plnohodnotné internetové připojení. Má svá omezení a primárně má sloužit jako komunikační kanál mezi městskou částí a občanem,“ vysvětlil důvod Janků.

Internetové připojení, které městská část zdarma nabízí, je totiž omezené například rychlostí. Také jsou však vymezené určité stránky, ke kterým se uživatel nepřipojí. „Nelze například stahovat filmy či hudbu, omezení se vztahuje také na servery s nevhodnou tematikou. Naopak jsou díky našemu připojení občané informováni o dění v obci či na magistrátu hlavního města. K dispozici je také internetová verze měsíčníku Osmička,“ dodává Janků s tím, že dalším omezením je i fakt, že po dvanácti hodinách nepřetržitého připojení je uživatel odpojen a musí se znovu přihlásit.
„Na druhou stranu předpokládáme, že ačkoliv je služba proti jiným poskytovatelům omezená, fakt, že je zdarma, může pomoci těm, kteří by si třeba nemohli běžné připojení dovolit,“ vysvětluje starosta.

Pro registraci stačí otevřít webové stránky projektu www.epraha8.net, sekci registrace. Zde je potřeba vyplnit údaje a odeslat požadavek na zřízení účtu. Na e-mail uvedený při registraci přijde žádost o autorizaci. Přihlášení se provádí prostřednictvím úvodní webové stránky ePraha8, kde je v pravém horním rohu pole pro vložení jména a hesla.

www.praha8.cz

Sloupek