V pondělí začíná výluka tramvají v úseku Nádraží Holešovice – Ke Stírce

Od zahájení provozu v pondělí 29. března 2010 do 20. května 2010 bude obousměrně přerušen tramvajový provoz v úseku Nádraží Holešovice – Ke Stírce. Na trase Nádraží Holešovice – Kobylisy bude zavedena náhradní autobusová doprava.

Důvodem výluky je výstavba Městského okruhu v úseku Špejchar – Pelc Tyrolka. Na trojském břehu Vltavy bude tramvajová trať provizorně přeložena, aby mohla pokračovat práce na tunelech. Současně bude upravena tramvajová trať na pravém břehu Vltavy do definitivní podoby pro návaznost na budoucí Trojský most.

- tramvajové linky 14 a 53 budou v úseku Výstaviště – Ke Stírce odkloněny přes zastávky Nádraží Holešovice (v ulici Plynární), Dělnická, Palmovka a Bulovka

- linka 17 bude ve směru od Levského zkrácena do obratiště Výstaviště

- linka 24 bude ve směru od Kubánského náměstí prodloužena ze zastávky Kobylisy přes zastávku Ládví do obratiště Sídliště Ďáblice, kde bude ukončena

V trase Nádraží Holešovice – Kobylisy bude zavedena náhradní autobusová linka X-14 v denním intervalu 30–40 minut, v noci pojedou pouze 3 spoje.

Cestující najdou informace na zastávkách dotčených linek a na webu Dopravního podniku hl. m. Prahy www.dpp.cz , o změnách budou rovněž informováni přímo v dopravních prostředcích.

Sloupek