V pátek skončil v jordánském Ammánu letos již šestý výjezd specialistů z Nemocnice Na Bulovce

V pátek skončil v jordánském Ammánu letos již šestý výjezd specialistů z Nemocnice Na Bulovce pod hlavičkou vládního programu MEDEVAC. Zároveň se jednalo o třetí misi, která byla opět zaměřena na léčbu zraněných z války v Sýrii a syrských utečenců z utečeneckých táborů a operace syrských dětských a dospělých pacientů.  

Těchto tří misí se dvakrát zúčastnili plastičtí chirurgové, jednou ortopedi a oční specialisté. V pátek skončená mise trvala devět dnů a během této doby lékaři provedli 23 operací korekce jizev a rekonstrukcí ruky (na obr. je před zákrokem a po operaci 6letý chlapeček).

Velké poděkování za plynulost práce lékařů na misi patří i zaměstnancům ZÚ Ammán a velvyslanci České republiky v Jordánském hášimovském království Mgr. Petru Hladíkovi.

Mise specialistů z Nemocnice Na Bulovce se účastnila také ředitelka nemocnice MUDr. Andrea Vrbovská, MBA, která si jejich práce velmi váží: „Můžeme být právem hrdí, že máme k dispozici špičkové odborníky, kteří jsou díky svým znalostem a zkušenostem vítáni na zahraničních humanitárních misích,“ konstatovala ředitelka Vrbovská. Spolu s velvyslancem Mgr. Petrem Hladíkem, náměstkyní ministerstva vnitra Mgr. Monikou Pálkovou, MPA a navštívili také uprchlický tábor v Zátarí.
 

 

Sloupek