V Nemocnici Na Bulovce pomáhá zachraňovat životy přístroj Lucas

12. 12 2012 | Přístroj Lucas 2, který už dva roky využívají na II. interním oddělení Nemocnice Na Bulovce, zachraňuje ročně téměř 80 životů. Tolik resuscitací totiž provádí lékaři tohoto oddělení. S pomocí Lucase jsou dnes mnohem úspěšnější při záchraně života.

„Před dvěma lety jsme byli jedni z prvních v Praze při využívání přístroje Lucas 2 pro mechanickou nepřímou masáž srdce. Dnes je tento přístroj využíván také v dalších nemocnicích a u pražské záchranné služby,“ řekl primář II. interního oddělení MUDr. Jiří Koskuba.

Dosud museli lékaři používat při zásazích u zástavy srdce nepřímou srdeční masáž, kterou prováděli ručním stlačováním hrudní kosti. Nyní místo rukou provede masáž srdce přístroj, který výrazně zkvalitňuje resuscitaci.
 
„Především se neunaví a  nabízí optimální stabilní frekvenci, rytmus i hloubku při nepřímé masáži srdce tak dlouho, jak je to potřeba,“ doplňuje lékař MUDr. Patrick Janicadis.
 
Samotný přístroj je kompaktní, skladný v malém batůžku a napájený pomocí dobíjecích baterií. Princip zevní masáže srdeční spočívá v rytmických kompresích hrudního koše přerušovaným mechanickým tlakem na sternum.
 
Výhody Lucase 2 proti manuálním kompresím:
 
Optimální stabilní frekvence 100/min a rytmus
Optimální a stabilní hloubka komprese (5 cm)
Aktivní dekomprese
Neunavitelnost (2 výměnné baterie - 90 minut, adaptér)
Optimální poměr délky komprese/dekomprese
 
Prezentaci Lucase 2 najdete tady
 
Video s využitím přístroje Lucas 2 najdete tady

Speciály