V herně na pražském Žižkově byli napadeni strážníci

Policie vyšetřuje napadení strážníků v herně na pražském Žižkově. Dvojice mužů na ně údajně zaútočila v úterý večer, když řešili stížnost skupiny lidí kvůli nevyplacení výhry. Jeden ze strážníků byl po úderech pěstí zraněn v obličeji a záchranná služba ho následně převezla k ošetření do nemocnice. ČTK to sdělila mluvčí pražských strážníků Jana Přikrylová.

Strážníci přišli do herny v Roháčově ulici krátce před 22:00. O pomoc je požádala skupinka lidí, kteří tvrdili, že jim v herně nebyla vyplacena výhra. Ve chvíli, kdy strážníci věc řešili s tamní obsluhou, vešli do herny dva muži a vložili se do jejich jednání.

"Hlídka muže upozornila, aby nezasahovali do jejich jednání a uklidnili se. Jeden z mužů však zaútočil na strážníka údery pěstí a způsobil mu krvácivé zranění v obličeji," popsala událost mluvčí.
 
Druhý z mužů podle ní zaútočil na druhého strážníka krátce poté před hernou. Navíc mu odmítl předložit své doklady. Strážníkům se podařilo oba útočníky spoutat a později je předali přivolaným policistům, doplnila Přikrylová.
 
zdroj: ČTK

Sloupek