Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

Tvořivá dílna, testování paměti, přednášky, pétanque i scrabble

4. 10 2019 | Na 1. října připadl Mezinárodní den seniorů, který si Praha 8 připomenula na celodenní akci v zahradě Gerontologického centra v Šimůnkově ulici.

V průběhu dne se odehrála vystoupení seniorů z dramaticko-recitačního kroužku a rovněž kroužku tanečního z CAP, vystoupení dětí sousedící mateřské školy Šimůnkova a základní školy Žernosecká.  Organizace Cerebrum, s níž nově Praha 8 spolupracuje v oblasti fyzioterapie a ergoterapie v Domě sociálních služeb S. K. Neumanna, nabídla své poradenství v oblasti sociálních služeb, fyzioterapeutka provedla zájemce praktickými cviky, kterými mohou doma podpořit svoji kondici. Nechybělo ani v pravidelných časech testování paměti od ČALS nebo zajímavá přednáška na téma "Psychické změny a adaptace ve stáří".  

Akci, která se konala z dotace programu Obec přátelská seniorům, byla přítomna i místostarostka Vladimíra Ludková se svou tvořivou dílnou. "Největší radost mi udělaly tentokrát děti, které přišly se svými učiteli, skvěle připraveným programem, který předvedly klientům denního stacionáře a na lůžkovém oddělení, a velmi přirozeně se zapojili do všech aktivit,“ s potěšením konstatovala místostarostka Ludková.

Diskuse

.

Speciály

Naše magazíny

Novinky ze světa bydlení, aut, techniky ...

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO