Taneční škola a umělecká agentura Jiřího Plamínka

Taneční škola a umělecká agentura Jiřího Plamínkavznikla v lednu 1990. Mnozí nás pamatují z našeho prvního působiště v Pařížské ul.4 - v Klubu obchodu či z našeho dalšího tanečního sálu v Muzeu hl.m.Prahy, kde jsme byli 12 let. V roce 2003 jsme se přestěhovali do prostor Paláce Dunaj, zde jsme vybudovali na své náklady EuroDanceCenter z bývalých prostor British Council. Mimopražští žáci nás znají z tanečních kurzů v Sadské, v Českém Brodě, Poděbrad, ale především z Úval u Prahy, které jsou naším nejstarším působištěm.

Taneční škola a umělecká agentura Jiřího Plamínka
vznikla v lednu 1990. Mnozí nás pamatují z našeho prvního působiště v Pařížské ul.4 - v Klubu obchodu či z našeho dalšího tanečního sálu v Muzeu hl.m.Prahy, kde jsme byli 12 let. V roce 2003 jsme se přestěhovali do prostor Paláce Dunaj, zde jsme vybudovali na své náklady EuroDanceCenter z bývalých prostor British Council. Mimopražští žáci nás znají z tanečních kurzů v Sadské, v Českém Brodě, Poděbrad, ale především z Úval u Prahy, které jsou naším nejstarším působištěm.

Pan Jiří Plamínek absolvoval obor společenský tanec na Konzervatoři Jaroslava Ježka u JUDr. Josefa Chrastila. Je řádným členem,  a také examinátorem Svazu učitelů tance ČR (zal. 1895) a po třetí čtyřleté období i jeho vicepresidentem. Současně zastupuje Českou republiku ve World Dance Council. Přednáší na Trenérské škole FTVS UK obor taneční sport, etiketu pro VŠE, ČVUT a mnoho českých i zahraničních firem, je autorem řady odborných publikací z oboru společenský tanec, taneční sport a společenská výchova - etiketa.

Taneční škola Plamínek obdržela, jako jedna z prvních tanečních škol v tuzemsku, v r.1998 zvláštní licenční certifikát kvality Svazu učitelů tance ČR. Dále pak má licenci Euro Dance Center, která sdružuje přední evropské taneční školy.

Hlavním oborem činnosti Taneční školy Plamínek je pořádání tanečních kurzů pro mládež i dospělé a to v Praze a Středočeském kraji. Ve spolupráci s odborem školství Magistrátu hl.m.Prahy v r. 2009 zajišťuje bezúplatné přednášky o etiketě na pražských středních školách.

Taneční klub Madat TŠ Plamínek je Mistrem ČR družstev v tanečním sportu pro rok 2009.

Trénují zde mj. mnohonásobní Mistři ČR ve standardních tancích a Mistři ČR v 10-ti tancích Martin Dvořák a Zuzana Šilhánová.

Umělecká agentura Plamínek Production zajišťuje na zakázku plesy a kulturní akce po stránce programové a režijní - "Ples se vším všudy? Beze všeho!!". Zprostředkovává taneční orchestry, spíkry, taneční vystoupení, zvukový a světelný park. Naší specialitou jsou exhibiční vystoupení předních českých tanečních párů.

Sloupek