Střípky z Nemocnice Na Bulovce...

Nemocnice Na Bulovce nebude zavádět příplatky za volbu konkrétních lékařů. Vedení Nemocnice Na Bulovce se shodlo, že příplatky za volbu lékařů v dohledné době nezavedou. "Není to na pořadu dne. Z diskusí na primářských poradách navíc vyplynulo, že ze strany klinik a oddělení po tom není poptávka...

Nemocnice Na Bulovce nebude zavádět příplatky za volbu konkrétních lékařů

Vedení Nemocnice Na Bulovce se shodlo, že příplatky za volbu lékařů v dohledné době nezavedou. "Není to na pořadu dne. Z diskusí na primářských poradách navíc vyplynulo, že ze strany klinik a oddělení po tom není poptávka. Je to navíc i právně nejednoznačná věc, někteří právníci říkají, že je to v pořádku, ale jiní v tom vidí problém. Samozřejmě budeme sledovat zkušenosti u nemocnic, které se ceníky rozhodnou zavést, co to u nich přineslo. Lékaři nadále pracují podle operačních plánů a služeb,“ vysvětlil ředitel nemocnice MUDr. Peter Zajíc, MBA.
 
Chirurgie rozšířila spektrum operací
 
Chirurgická klinika Nemocnice Na Bulovce využívá už několik měsíců novou laparoskopickou soupravu. Díky ní mohou lékaři realizovat program pokročilé laparoskopické operativy, tzn.: operace nádorů střev a konečníku, operace pro refluxní chorobu jícnu, pokročilé miniinvazinví operace v hrudníku a v mezihrudí.
 

Sloupek