Právě se nacházíte:

Starobohnické posvícení

Během soboty 21. května a neděle 22. května ožijí Bohnice již čtvrtým Starobohnickým posvícením, které proběhne pod záštitou zástupkyně starosty MČ Praha 8 Vladimíry Ludkové. „Sobota bude probíhat v atmosféře zábavy, zatímco neděle bude věnována spíše duchovním aktivitám,“ uvádí místostarostka Vladimíra Ludková.

V sobotu tak v pravé poledne vypukne na náměstí ve Starých Bohnicích posvícení s bohatým programem, který zahrne pěvecká i taneční vystoupení na podiu, šermířské souboje, pohádky pro děti, chybět nebude jarmark historických řemesel, nabídka staročeských specialit, výtvarná dílna, hry a soutěže nejen pro děti, k vidění zde budou i historické zbraně. Po úspěchu prvních prosincových starobohnických minifarmářských trhů se zájemci o čerstvou zeleninu, mléko nebo maso dočkají i v rámci posvícení. Svou nabídku představí zhruba desítka farmářů z Čech a Moravy.

V neděli bude od 9 a 11 hod. v kostele Sv. Petra a Pavla sloužena mše svatá, od 17 hodin proběhne na farní zahradě Májová pobožnost a den zakončí v 18 hodin Májový koncert v kostele Sv. Petra a Pavla.

www.praha8.cz

Sloupek