Právě se nacházíte:

Squatterská realitka

O agentuře:Hlavní činností naší agentury je postupné vytváření databáze dlouhodobě nevyužívaných nemovitostí na území ČR. Databáze by měla sloužit všem, kdo si nemohou dovolit popř. nechtějí platit tržní nájem, přednostně se pak orientujeme na alternativní umělce a mladé anti-autoritářsky smýšlející lidi.

O agentuře:
Hlavní činností naší agentury je postupné vytváření databáze dlouhodobě nevyužívaných nemovitostí na území ČR. Databáze by měla sloužit všem, kdo si nemohou dovolit popř. nechtějí platit tržní nájem, přednostně se pak orientujeme na alternativní umělce a mladé anti-autoritářsky smýšlející lidi, kteří hledají prostor pro realizaci svých aktivit. V tomto ohledu nabízíme poradenské služby v oblasti legislativy, vyjednávání s majiteli i praktickými postupy při obsazování, zvelebování a případném bránění obsazených domů. Osobní konzultaci s některým z našich makléřů je možno domluvit na našem kontaktním mailu realitka@squat.net

Proč squatting?
Protože je v našich městech tolik prázdných baráků, že kdyby se daly k dispozici lidem, neznali bychom pojem bezdomovectví. Protože jsme nuceni platit nechutně vysoké nájmy popř. se tlačit v bytech s rodiči a cestou do práce nebo z oken svých škol pak pozorovat rozbitá okna stovek prázdných domů. Protože potřebujeme prostory, kde můžeme svobodně žít, učit se a vytvářet zázemí pro své kulturní, politické a jakékoliv jiné aktivity. Protože většina prázdných domů je v rukou spekulantů (konkurenčních realitek:)), kteří si často radši počkají až dům spadne, než aby v něm někomu umožnili za rozumnou cenu bydlet a na jeho místě pak nechají postavit další nákupní centrum, kanceláře nebo benzínku. Protože nás nebaví stereotypní život skládající se tak akorát ze školy/práce, placení složenek a tupýho čumění na televizi. Protože se chceme od světa, jehož hodnoty jsou nám cizí, aspoň částečně oprostit a začít vytvářet a rozvíjet hodnoty vlastní. Protože nás sere anonymní život v bytech, kde člověk nezná ani svoje nejbližší sousedy. Protože chceme vytvářet svobodný komunity a učit se žít pohromadě s lidma, který to maj všichni tak nějak podobně. Protože jeden squat na tak velký a krásný město je kurva málo a kdo trošku cestoval ví, že naše ideály a sny jsou o pár set kilometrů dál realitou. Proto chceme naši realitu tady a teď společně s vámi změnit.

Sloupek