Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

Společnost Tatry mountain resorts a.s. projevila zájem o lyžařské areály v Krkonoších a v Polsku

28. 04 2010 | Společnost TMR jakožto dlouholetý a úspěšný provozovatel lyžařských středisek na Slovensku má vážný zájem provozovat lyžařské areály v Krkonoších, zejména o Skireál Špindlerův mlýn a současně o horská střediska v Harrachově a v Peci pod Sněžkou.

TMR je připravena do krkonoškých středisek investovat nemalé finanční prostředky vedoucí ke zlepšení kvality poskytovaných služeb.

TMR má rozsáhlé zkušenosti ze svého působení v oblasti Národních parků Slovenska a šetrný přístup k přírodě by aplikovala i v oblasti Krkonoš.

Primárně má společnost TMR zájem o provozování krkonošských areálů, nabízí se však i možnost zapojení dalších případných finančních investorů. Společnost TMR si umí představit spolupráci s lokálním nebo zahraničním investorem v záležitosti koupě a provozování Skiareálu Špindlerův Mlýn, resp. středisek Harrachov a Pec pod Sněžkou.

Majoritní vlastník Skiareálu Špindlerův Mlýn, kterým je Český svaz tělesné výchovy (ČSTV) zatím oficiálně nedeklaroval zájem prodat svůj majetkový podíl, tudíž společnost TMR doposud nepředložila žádnou konkrétní finanční nabídku. TMR nevidí jako problémovou případnou majetkovou účast ČSTV v předem dohodnuté formě.

Společnost TMR primárně zajímá manažerská angažovanost a s tím související zkvalitňování služeb a rozšíření nabídky lyžařského areálu Špindlerův Mlýn. TMR je schopna předložit majoritním akcionářům krkonošských areálů, kterými jsou ČSTV a Svaz lyžařů ČR atraktivní nabídku.

Aktivity společnosti TMR v Polsku

Společnost TMR aktivně jedná o odkupu Státních lanových drah v Polsku (PKL – Panstvowe  kjolejky linove – Státní lanové dráhy).

V současné době prodej potvrdili polské železnice (PKP), které nyní čekají na finanční ohodnocení společnosti PKL od svých poradců. PKP dosud nestanovili způsob prodeje jejich dceřiné společnosti PKL.

TMR již předložila konkrétní nabídku a aktivně v této záležitosti jedná. Takto jasný zájem o koupi společnosti PKL doposud projevila jen společnost TMR.

O společnosti TMR

Společnost Tatry Mountain Resorts a.s. je největším subjektem v oblasti cestovního ruchu na Slovensku, vlastnící a provozující nejatraktivnější lyžařská střediska a hotely v oblasti Nízkých a Vysokých Tater.
Lyžařské areály provozuje již přes 20 let. V Nízkých Tatrách jsou to střediska Jasná Nízké Tatry, hotely Grand, Jasná, Tri studničky a Ski Záhradky. Ve Vysokých Tatrách provozuje areály Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a Liptovská Teplička, hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica a Grandhotel Starý Smokovec.

Doposud společnost TMR investovala do výše uvedených horských středisek více než 70 mil. EUR a dalšími 65 mil. EUR plánuje přispět ke zvýšení standardu a návštěvnosti slovenských velehor v nejbližších letech.

Diskuse

Čtěte více

Zastupitelstvo Prahy 8 schválilo návrh na změnu územního plánu, které má ochránit sídliště Ďáblice

V situaci, kdy se uspokojivé dokončení územní studie na straně hlavního města neustále oddaluje vznikla z iniciativy spolku Krásné Kobylisy „Vize sídliště“. Ta byla vytvořena na základě ...

Telefonická komunikace s.r.o. - Osloví stávající zákazníky, navolá nové a naučí Vás to

Je důležité udržovat kontakt se stávající klientelou. Posilujete tím Váš obchodně-partnerský vztah a především "pěstujete" důvěru daného zákazníka. Nemáte Vy nebo Vaši obchodníci čas ...

Slavnostní rozsvěcení vánočních stromů Prahy 8

První vánoční stromek v Česku postavil na Vánoce r. 1812, také v Libni (konkrétně ve svém libeňském sídle Šilboch), pro své štědrovečerní hosty ředitel Stavovského divadla J. K. Liebich.

Zažijte úlevu od bolesti pomocí cesty, která v USA funguje už dlouhá desetiletí

Bolesti zad, kolen, kyčlí atd. trápí spoustu lidí. Ale nemusí to tak být. Stačí znát správnou cestu. A to je metoda FitPainFree®, která se dívá na člověka jako na celek, hledá příčiny bolestí a ...

Rozvoj plaveckého areálu Šutka dostal zelenou od Magistrátu hl. m. Prahy

Na začátku září schválila Rada hl. m. Prahy záměr na vypracování projektové dokumentace na výstavbu venkovní části plaveckého areálu Šutka, který bude zařazen do návrhu rozpočtu hlavního města ...

 
.

Speciály

Naše magazíny

Novinky ze světa bydlení, aut, techniky ...

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO