Právě se nacházíte:

Softball se vydařil

Nádhernou podívanou zahájil slavnostním nadhozem starosta Městské části Praha 8 Jiří Janků. V softballovém areálu Joudrs Praha se představilo v rámci probíhajícího Světového poháru mužů všech pět zúčastněných týmů. Diváci zhlédli zápasy Dánska, Indonésie, favorizovaného Japonska a fandili hned dvěma českým celkům, reprezentaci České republiky a výběru pod názvem Prague Stars. Celý turnaj finančně podpořil Magistrát hl. města Prahy.

Výběr hlavního města nejdříve nečekaně porazil úřadujícího evropského šampióna z Dánska. V následném souboji asijských týmů nedalo Japonsko šanci Indonésanům a poradilo si s nimi až příliš hladce. Podobný průběh mělo i utkání českých reprezentantů s Dány, byť trvalo o něco déle.  Češi tak letos již poněkolikáté Seveřanům vrátili i s úroky loňskou prohru z finále Mistrovství Evropy. V předposledním zápase dne pak pražský výběr nezopakoval svůj dobrý výkon a podlehl vysoko Indonésii. To však již zaplněné tribuny čekaly na vyvrcholení náročného dne, na souboj našich reprezentantů s Japonskem. Turnaj zahájil slavnostním nadhozem starosta městské části Praha 8 Jiří Janků a na památku si z rukou kečra českého týmu Lukáše Holuba odnesl softbalový míč. „Jsem hrdý na to, že Praha 8 a náš areál se stávají místem, které si světová i evropská softbalová federace vybírají pro pořádání prestižních softballových turnajů,“ řekl Janků.

Spolu s ním pak utkání sledovalo mnoho desítek fanoušků, kteří neúnavně hnali domácí hráče za vítězstvím. K vidění byly opravdu krásné akce, dlouhé odpaly včetně atraktivního homerunu, odpalu až za plot, a především souboje nadhazovačů s pálkaři. Japonci po předchozí pondělní prohře s našimi reprezentanty tentokráte již od úvodu neponechali nic náhodě a utkání nakonec dovedli do vítězného závěru.  Přesto nikdo z domácích fanoušků příliš netruchlil. Věřili, že se oba soupeři potkají v závěrečném finále, což se nakonec i stalo. Bohužel i v tomto posledním utkání turnaje slavili vítězství asijští hráči. Hlavní kouč české reprezentace a zároveň předseda bohnických Joudrs je však spokojen, a to hned dvakrát: „Podařilo se nám na Osmičku přivést opět vrcholnou akci světového sportovního významu a věřím, že jsme organizaci zvládli dobře. Svědčí o tom ostatně řada ohlasů nejen z řad diváků, ale i softballových odborníků. Jako trenér národního týmu v prvním roce svého působení jsem rovněž spokojen, podařilo se nám nad favorizovaným Japonskem, šestým týmem světa, během přípravy i samotného turnaje dvakrát zvítězit a třetí výhra nám unikla až ve druhém prodloužení nejkrásnějšího zápasu celého Světového poháru. Doufám, že jsme fanouškům připravili po všech stránkách skvělý sportovní zážitek“.

O ten  nebyli ochuzeni ani mimopražští vyznavači softballu, protože Česká televize odvysílala z turnaje tři přímé přenosy, finále pak ze záznamu. Všechny je můžete najít na internetu v archívu ČT4, včetně toho bohnického s Japonskem. Více informací ke Světovému poháru mužů v softballu včetně bohaté fotogalerie naleznete na www.2011wcm.softball.cz.

www.praha8.cz

Sloupek