Skupina Mstitel tvrdí, že posílá obálky s jedem

K odeslání obálky s nebezpečnou toxickou látkou, která dorazila ve čtvrtek na českou ambasádu v Bratislavě, se přihlásila skupina říkající si "Mstitel". Uvedl to server Echo24.cz. Skupina některým českým médiím zaslala e-mail, ve kterém uvedla, že další podobné zásilky pošle do podniků patřících ministrovi financí a šéfovi hnutí ANO Andreji Babišovi.

Obálka zaslaná na velvyslanectví v Bratislavě obsahovala azid sodný, na Slovensko dorazila ze Švédska. Jed obsahovaly také podezřelé zásilky, které v listopadu obdržely česká ministerstva vnitra a financí. Odeslány byly ze Švédska a Slovinska. Podezřelé zásilky byly doručeny také na Pražský hrad a ministerstva spravedlnosti a vnitra; v těchto případech však nebezpečné látky neobsahovaly.
 
"Informujeme Vás, že právě probíhá první část fáze číslo dvě na území SR. Česká republika naši akci bagatelizuje a neustále zlehčuje. Zásilka, včera doručena na adresu zastupitelského úřadu, byla první, další následují a jsou vázány na podnikatelské aktivity agenta Bureše na území SR," ocitovalo Echo24.cz e-mail, který podle něj přišel z jedné z největších ruských domén yandex.com.
 
Skupina dále podle serveru uvedla, že přistoupí k fázi tři, která již bude mít na svědomí lidské životy. Česká republika může prý akci zastavit tím, že splní požadavky skupiny a "vyrovná své závazky".
 
Policie se případem podezřelých obálek nadále zabývá. Podle mluvčí policejního prezidia Ivany Nguyenové však zatím nemá o e-mailu skupiny "Mstitel" žádné informace.
 
zdroj: ČTK

Sloupek