Se začínajícím školním rokem budou u přechodů opět strážníci

Tak jako v minulém školním roce, i v tom následujícím budou každé ráno u vybraných škol na Praze 8 dohlížet na bezpečnost dětí strážníci městské policie.

Už několik let si mohou rodiče všimnout u vytipovaných škol každé ráno strážníků. Dohlížejí na to, aby se děti bezpečně dostaly přes přechody pro chodce, zpomalují provoz, dohlížejí na veřejný pořádek v blízkosti škol. První školní den a celý následující týden budou hlídky strážníků u škol zesíleny, jelikož po prázdninách bývají děti více nepozorné a zbrklé a bude jim třeba znovu připomenout základní pravidla bezpečného pohybu po komunikaci.

U škol strážníky neuvidíte pouze ráno, budou pokračovat v projektu Školní policie, což je přítomnost strážníků u vytipovaných školských zařízení v době od 12 do 13 hodin. A je to přítomnost preventivní, jejím cílem je dohlédnout na bezpečný odchod dětí ze školy domů, a odradit různé nepřizpůsobivé osoby od jejich pohybu v okolí škol.

„Zvyknout si po prázdninách na ruch velkoměsta nebude pro děti lehké, strážníci proto každý školní den v době od 7.20 do 8.05 hodin dohlédnou u vybraných přechodů na to, aby se nestalo nějaké neštěstí. První školní týden hlídky personálně posílíme,“ řekl Jaroslav Kašpárek, ředitel strážníků z Prahy 8.

Od září se také do pražských škol a školek vrátí strážníci z útvaru prevence se svými přednáškami a preventivními programy šitými na míru podle věku dětí. Ti nejmenší se budou ve školkách učit jak bezpečně přecházet komunikaci, pro starší děti na základních školách jsou připraveny programy Bezpečný kontakt se psy, Jak si nenechat ublížit, Bezpečně v internetovém světě a řada dalších.

www.praha8.cz

Sloupek