Řidič, který měl zákaz řízení, nechtěl zastavit policistům

Pražští policisté ve středu krátce před půlnocí pronásledovali vůz, jehož řidič odmítal zastavit. Nakonec havaroval v Moskevské ulici, v autě s ním jeli tři další lidé. Policisté poté zjistili, že šestadvacetiletý řidič má mnoho záznámů v trestním rejstříku a také má až do roku 2017 zákaz řízení. Za maření výkonu úředního rozhodnutí mu hrozí až tříleté vězení. Na policejním webu o tom informovala pražská policejní mluvčí Jana Rösslerová.

Policisté se rozhodli řidiče zkontrolovat v Praze 2. Ten ale na jejich výzvy nereagoval a začal ujíždět Bělehradskou a Nuselskou ulicí. Jednou projel křižovatku na červenou a v ulici Na Louži se dokonce střetl s policejním autem. Až v Moskevské ulici nezvládl řízení a narazil do nosného sloupu trolejí.

"Policisté okamžitě vyběhli z vozidla a s namířenou střelnou zbraní vyzvali osádku vozidla k vystoupení," uvedla mluvčí. Čtveřice lidí v autě ale policisty ignorovala. Ti je proto z auta vytáhli násilím a spoutali. Na zadní sedačce vozu našli plynovou pistoli.
 
Řidič má v policejních evidencích již třicet záznamů, devětkrát byl soudně trestaný převážně za majetkovou trestnou činnost. Spolujezdci, mezi nimiž byla i třiadvacetiletá dívka, jsou podezřelí ze spáchání přestupku neuposlechnutí výzvy.
 
zdroj: ČTK

Sloupek