Právě se nacházíte:

Rekonstrukce Paláce Svět

Původní libeňský Automat Svět bude nahrazen jeho věrnou kopií. Léta chátrající palác Svět v pražské Libni, který svého času proslavil spisovatel Bohumil Hrabal, se již začal opravovat. Jeho majitel, italský podnikatel Antonio Crispino, se v něm chystá stavět nové byty. V přízemí mají být vybudovány komerční prostory, v plánu má i obnovu Automatu Svět.

"Demolice stávající boční přístavby a její nahrazení replikou původní přístavby, je součástí jak stavebního povolení ze dne 25.2.2008 vydaného odborem výstavby Městské části Praha 8, tak rozhodnutí o změně stavby před jejím dokončením ze dne 19.2.2010.  Nevyhnutelnost demolice vychází z jejího stavebně-technického stavu a vlastník objektu tento záměr otevřeně deklaroval," řekl radní Matěj Fichtner, který má problematiku Paláce Svět na starosti.

Vzhledem k tomu, že demolice přístavby je prvním nutným krokem k zahájení celkové rekonstrukce objektu, vítá  vedení radnice v Praze 8 skutečnost, že po několika letech chátrání se objekt Paláce Svět konečně dočkal zahájení nezbytných stavebních prací. Věří, že po dokončení demolice přístavby bude vlastník v procesu rekonstrukce pokračovat.

www.praha8.cz

Sloupek