Průběžné hlasování v Českém slavíku naznačuje návrat kapely Lucie

Hlasování v anketě Český slavík, které je zhruba v polovině, naznačuje návrat skupiny Lucie, která v letech 1999 až 2002 čtyřikrát získala prvenství. Vyloučena není ani možnost opakování úspěchu loňských vítězů Lucie Bílé, Tomáše Kluse a kapely Kabát. Body svým oblíbeným interpretům populární hudby mohou zájemci zasílat do 17. listopadu. Výsledky budou vyhlášeny 23. listopadu ve Státní opeře. Moderátorem přímého přenosu TV Nova a Rádia Impuls bude Jan Kraus. ČTK o tom dnes za pořadatele informovala Petra Blaha Těšínská. 

Podle průběžného stavu hlasování, který se může ještě změnit, se v kategorii zpěvaček mezi osmi nejúspěšnějšími umístily Monika Absolonová, Anna K., Lucie Bílá, Ewa Farna, Gabriela Gunčíková, Marta Jandová, Aneta Langerová a Lucie Vondráčková. 
    
Mezi zpěváky zatím mají největší šanci na vítězství Michal David, Vojtěch Dyk, Karel Gott, Petr Kolář, Tomáš Klus, Richard Krajčo, Daniel Landa a Jaromír Nohavica. Osmičku kapel s největším počtem hlasů zatím tvoří Divokej Bill, Chinaski, Kabát, Kryštof, Lucie, Mandrage, Nightwork a Olympic. 
    
Hlasovat je možné zasláním SMS nebo na internetu. 
    
Předáni budou slavíci v kategorii zpěvák, zpěvačka, hudební skupina a Absolutní slavík. Ocenění rovněž převezmou vítězové kategorie Skokan roku, Objev roku, Hvězda internetu a dalších kategorií. Vyhlášena bude i kategorie Slavíci bez hranic o nejpopulárnějšího slovenského interpreta v Česku. V programu vystoupí Skupiny Kabát, Nightwork a Chinaski, Lucie Bílá, Tomáš Klus, Richard Müller a další. 
    
Podle pořadatelů přišlo loni do ankety přes 131.000 hlasů, přímý přenos v televizi sledovaly ve špičce téměř dva miliony diváků. Loni způsobila největší rozruch kategorie zpěváků, v níž řadu 13 vítězství Karla Gotta za sebou narušil vítěz Tomáš Klus. Gott získal celkem 37 Zlatých a Českých slavíků, zpěvák již oznámil, že se letošního předávání vzhledem k zahraničnímu turné nezúčastní. V dalších kategoriích zvítězily opět Lucie Bílá a skupina Kabát, u obou šlo o šesté vítězství v řadě. Absolutním vítězem soutěže a držitelem titulu Zlatý slavík byla stejně jako předloni Lucie Bílá. 
 
zdroj: ČTK

Sloupek