Profesionální hráč pokeru věnoval Bulovce 78 tisíc korun

Martin Hrubý, který hraje profesiónálně poker v týmu PokerStars včera věnoval II. internímu oddělení Nemocnice Na Bulovce částku 78 tisíc korun. Šek v hodnotě 4000 dolarů (částka 78 tisíc korun vychází podle aktuálního kurzu koruny k US dolaru) převzal za nemocnici ekonomický náměstek ing. Čeněk Kozák a za II. interní oddělení vrchní sestra Jiřina Hrubá a lékař MUDr. Patrick Janicadis. Martin Hrubý přispěl nemocnici už podruhé, vloni částkou 66 tisíc korun. 

"Chtěl jsem svůj příspěvek směřovat na konkrétní a užitečnou věc. Vím, že zdravotnická zařízení nemají peněz nazbyt a přitom modernizovat potřebují a jelikož znám prostředí II. interny v Nemocnici Na Bulovce, rozhodl jsem se přispět na její technické vybavení," zdůvodnil svůj dar nemocnici pokerový profesionál Martin Hrubý. II. interní oddělení za finanční dar chce pořídit polohovací lůžka na akutní a odbornou ambulanci.

Martin Hrubý je aktuálně náš nejúspěšnější pokerový hráč. Česká republika má díky němu od roku 2007 také svého zástupce v elitním týmu PokerStars Pro <http://www.poker-centrum.cz/index.php/poker-stars.html>. 
Po škole začal podnikat v oblasti pohostinství, pokeru se věnuje od roku 2002 a o 5 let později byl již natolik schopný, že mohl z pokeru udělat svůj hlavní zdroj příjmu a od té doby se pokeru věnuje profesionálně.

Sloupek