Přijďte se podívat na výstavu

Výstavní prostory v prvním patře Libeňského zámku budou patřit výstavě Válečné plakáty. Výstavní prostory v prvním patře Libeňského zámku budou patřit výstavě Válečné plakáty. V úzké spolupráci s MČ Praha 8 ji připravili zástupci Vojenského historického ústavu Praha v rámci oslav prvního výročí odhalení Pomníku Operaci Anthropoid. Putovní výstava, kterou měli šanci vidět lidé například v Německu nebo Jordánsku, bude přístupná až do září 2010.

Výstavní prostory v prvním patře Libeňského zámku budou patřit výstavě Válečné plakáty.

Výstavní prostory v prvním patře Libeňského zámku budou patřit výstavě Válečné plakáty. V úzké spolupráci s MČ Praha 8 ji připravili zástupci Vojenského historického ústavu Praha v rámci oslav prvního výročí odhalení Pomníku Operaci Anthropoid. Putovní výstava, kterou měli šanci vidět lidé například v Německu nebo Jordánsku, bude přístupná až do září 2010.

Téma výstavy navazuje na tradici zavedenou v posledních letech, kdy se současné vedení radnice zasazuje o neustálé připomínání důležitých událostí našich dějin jejich pamětníkům, ale zejména také mladé generaci. Z minulých výstav lze připomenout Od Mnichova k atentátu nebo 2. světová válka v ulicích Prahy 8, a to vždy ve spolupráci s VHÚ Praha. Po dobu výstavy bude v přilehlém sále probíhat promítání fotografií, které dokumentují vznik pomníku.

Informace:
Jak se dostat na Libeňský zámek, ulice Zenklova: nejlépe tramvají (č. 10, 14, 24, 25) do zastávky Stejskalova, dále asi 5 minut chůze, parkování v přilehlých ulicích

Sloupek