Předvelikonoční loutková představení

Loutkové divadlo Jiskra ve spolupráci s Divadlem Karla Hackera a Městskou částí Praha 8 připravilo pro všechny děti na poslední předvelikonoční týden předčasnou velikonoční koledu ve formě víkendu plného pohádkových představení.

„Od pátku 30. března do neděle 1. dubna bude v prostorách Divadla Karla Hackera probíhat tradiční, již 37. ročník Festivalu pražských a středočeských amatérských loutkářů, který by jste si rozhodně neměli nechat ujít,“ láká vedoucí Loutkového souboru Jiskra Jiří Krása a dodává: „Vidět budete moci pohádková představení loutkářů, kteří se k nám sjedou z Prahy i z celých Středních Čech.“ Všichni zájemci o loutkové divadlo tak mají mimořádnou příležitost na jednom místě vidět divadelní soubory, za kterými by jinak museli cestovat mnoho kilometrů. Divadelní umění přijedou do Prahy 8 předvést loutkové soubory Před branou z Rakovníka, Jitřenka z Mladé Boleslavi nebo Kulíšek z Bystřice u Benešova. Z metropole dorazí loutkáři ze souboru Dřímotěnka a Kampak z Prahy 3, Zvoneček z Prahy 4, Topinambury a Jáma z Prahy 5 nebo Dětské studio říše loutek z Prahy 1.

Na festivalu nebude chybět ani domácí soubor Jiskra. Její čas je tradičně v neděli od 10 hodin a pro diváky, kteří přijdou, si Jiskra ve spolupráci s MČ Praha 8 připravila v premiéře úplně novou pohádku Zvířátka a loupežníci. Rozverná pohádka plná písniček, kterou napsala členka Jiskry Irena Jirsová a scénografickou podobu ji svým originálním způsobem vtiskla výtvarnice Irena Marečková, bude jistě jedním z vrcholů festivalu.

Všechna představení bude v sále sledovat odborná porota, protože i tento ročník festivalu je soutěžní a vítěz dostane nejen hodnotný dar, ale i případné právo předvést svoje divadelní loutkové umění na celostátní přehlídce Loutkářská Chrudim.

Začátky představení jsou v pátek v 17, v sobotu i v neděli v 10, 14 a 16 hodin. Chcete-li se dozvědět o jednotlivých představeních nebo rovnou rezervovat vstupenky, navštivte internetové stránky Divadla Karla Hackera: www.divadlokh.cz. Pokud chcete své děti potěšit loutkovým představením i na velikonoční víkend, můžete, Jiskra pro Vás bude hrát i na velikonoce.

www.praha8.cz

Sloupek