Pražský maraton vyžaduje určitá dopravní omezení

Uzavírka ulic pro IAD (individuální automobilová doprava), pro závod Maratón Praha konaný v neděli 8. května 2011 se vztahuje na:

Libeňský most, Štorchova, Octářova. Švábky: 9:05 – 15:30

Pobřežní, Rohanské nábřeží: 9:10 -15:50

Omezení MHD bude včas zveřejněno v periodikách a internetových stránkách DP.

Dopravu bude řídit policie České republiky.

Více info na: www.pim.cz

Dopravní informace jsou přístupné na dopravně-informační bezplatné telefonní lince 800 165 102.

Od pondělí 2.5. 2011 do 7.5. 2011 od 9:00 do 18:00. A 8.5. 2011 od 8.00 do 16:00 hod. A v neděli 8.5. od 8:00 do 16:00 je k dispozici také bezplatná dopravně informační linka 800 100 991.

Trasa maratonu : start - Staroměstské náměstí, Pařížská, 17. listopadu, náměstí J. Palacha, Mánesův most, Letenská, Tomášská, Valdštejnská, Klárov, Kosárkovo nábř., nábřeží E. Beneše, nábřeží kpt. Jaroše, Bubenské nábřeží, Komunardů, Jateční, Jankovcova, Libeňský most, Štorchova, Voctářova, Švábky, Rohanské nábřeží, Těšnovský tunel, nábřeží L. Svobody, Dvořákovo nábřeží, Pařížská, Staroměstské náměstí, Železná, Ovocný trh Celetná, Na Příkopě, 28. října, Národní, Masarykovo nábřeží, Jiráskovo náměstí, Rašínovo nábřeží, Palackého náměstí, Rašínovo nábřeží, Svobodova, Na Slupi, Sekaninova, Jaromírova, Ostrčilovo nám., Na Slupi, Vnislavova, Rašínovo nábřeží, Podolské nábřeží, Modřanská, otočka u výjezdu tramvaje z Pobřežní cesty, Modřanská, Podolské nábřeží,  Palackého most, Lidická, Nádražní, Vltavská, Svornosti, Strakonická, otočka cca 10 m před ul. Nádražní, Strakonická, Hořejší nábřeží, Nábřežní, Janáčkovo nábřeží, most Legií, Smetanovo nábřeží, Křížovnická, náměstí J. Palacha, Mánesův most, Kosárkovo nábřeží, U Plovárny, nábřeží E. Beneše (dále druhé kolo po stejné trase přes Libeňský most zpět na Dvořákovo nábřeží), Pařížská, Staroměstské náměstí).

Okruh přes Malou Stranu se běží jen 1 x, takže po proběhnutí závodníků bude trasa postupně otevřena. Jedná se o čas od 9.00 do cca 9.30 hodin (poslední závodník probíhá přes Karlův most v 9.30 hodin).

Okruh mezi Mánesovým a Libeňským mostem se běží 2 x, takže nábřeží kpt. Jaroše, Bubenské nábřeží, Libeňský most, Sokolovská a Rohanské nábřeží budou uzavřeny od 9.00 do 16.00 hodin, resp. budou postupně otvírány za posledním běžcem.

Omezení na Strakonické ulici bude časově obdobné jako loni, tj. od 9.00 do cca 14.00 hodin, vzhledem k neomezenému vjezdu z Jižní spojky do Mrázovky bude příjezd od jihu a jihozápadu bez zásadních problémů.

Pařížská ulice a pravobřežní komunikace v úseku Pařížská – Národní budou uzavřeny prakticky po celou dobu závodu, tj. od 8.30 do 16.00 hodin.

Nesoutěžní běhy startují v čase od 9.15 do cca 10.40 hodin na Staroměstském náměstí a vedou po trase Pařížská, 17. listopadu, nám. J. Palacha, Mánesův most, Kosárkovo nábř., U Plovárny, nábř. E. Beneše, nábř. kpt. Jaroše, Štefánikův most,  Revoluční, náměstí Republiky, Králodvorská, Celetná, Staroměstské náměstí.

Na dotčených komunikacích jsou již umístěny přenosné dopravní značky, plánky tras lze najít na internetových stánkách www.pim.cz , kde jsou podrobné informace k Volkswagen Maratonu Praha a celému „Maratonskému víkendu.

Informace o změnách v provozu městské hromadné dopravy jsou k dispozici na letáčcích a na webu Dopravního podniku hl. m. Prahy, a.s.: http://www.dpp.cz/omezeni-dopravy/zmeny-v-doprave-behem-konani-prazskeho-mezinarodniho-maratonu/ .

www.praha8.cz

Sloupek