Policisté kvůli loupeži zadrželi muže, který vraždil v Kmetiněvsi

Pražští policisté zatkli podle TN.cz třiadvacetiletého muže, který v lednu 2004 v Kmetiněvsi zavraždil a znásilnil svou třináctiletou spolužačku. Spolu s jeho stejně starým kamarádem ho zadrželi za okradení hosta herny. Oba mají v záznamech několik majetkových i násilných trestných činů, za loupežné přepadení jim hrozí až desetileté vězení. Na policejním webu o tom informovala policejní mluvčí Jana Rösslerová, odmítla ale potvrdit, že je mezi zadrženými i vrah z Kmetiněvsi. 

Muž byl na svobodě od ledna 2010, kdy mu skončila ochranná léčba ve výchovném ústavu Klíčov v Praze. Tehdy si v hlavním městě hledal podnájem a chtěl pracovat jako číšník. "Nemohu potvrdit, že byl zadržen tento člověk. Jde o ochranu osobních údajů," řekla dnes ČTK mluvčí. 
    
Muže, který je podle TN.cz vrahem z Kmetiněvsi, policie dopadla v jednom z bytů v Bechyňské ulici na pražském Proseku. Spolu se svým kamarádem, jenž byl zadržen na Vinohradech, se prý na konci ledna domluvili, že oloupí zákazníka herny v Letňanech. Pod záminkou odvozu na diskotéku ho vylákali do auta, kde mu sebrali peněženku s necelými pěti tisíci korunami. Muže pak vystrčili ven a odjeli. O tom, zda oba skončí ve vazbě, rozhodne soud. 
    
Třináctiletá dívka byla před deseti lety zavražděna na Nový rok mezi Kmetiněvsí a Hospozínem nedaleko Velvar. Nalezena byla u potoka nedaleko silnice mezi poli. K činu se po devíti měsících přiznal tehdy třináctiletý spolužák zavražděné, kterého usvědčily výsledky testů DNA. Znalecké posudky potvrdily u pachatele vraždy rozsáhlou duševní a sexuální poruchu. Podle lékařů si hoch vraždu do posledního detailu naplánoval. Oběť zavraždil, a poté ji sexuálně zneužil. 
    
Při jeho odchodu z ústavu před čtyřmi lety panovaly obavy, že by svůj čin mohl zopakovat. Tehdejší výzvu kmětiněveského starosty Luďka Kvapila za přijetí zákona, podle kterého by dětští pachatelé brutálních vražd byli doživotně pod dohledem úřadů, podepsalo zhruba 400.000 lidí. 
 
zdroj: ČTK

Sloupek