Policie hledá taxikáře z Prahy pohřešovaného od pondělí

Policisté pátrají po devětadvacetiletém Miloši Novákovi, který pracoval v hlavním městě jako taxikář. Naposledy byl viděn v pondělí ráno v Praze 6 a od té doby o něm nemá jeho rodina žádné informace. Případ převzali detektivové, kteří vyšetřují nedávné vraždy tří taxikářů v Praze. ČTK to sdělila policejní mluvčí Hana Jeřábková.

Podle zjištění policistů byl taxikář ještě v pondělí večer na území Česka. Je podle nich ale možné, že je na soukromé cestě do zahraničí, požádali proto o pomoc při pátrání kolegy ze sousedních států.
 
Hledaný bydlí na Kolínsku a k práci používal vůz značky Fiat Dobló s registrační značkou 2SX 8818. Muž je 170 až 175 centimetrů vysoký, střední postavy, má hnědé vlasy i oči. Na čele a na břiše má jizvu a na levém a pravém předloktí má mateřská znaménka. Jakékoli informace o taxikáři mohou lidé sdělit policii prostřednictvím linky 158 nebo na kterékoliv jejich služebně.
 
První vražda taxikáře, kterou detektivové vyšetřují, se stala počátkem letošního února. Tělo dvaačtyřicetiletého muže se našlo v zaparkovaném autě v Lužické ulici v Praze 2. Další dvě vraždy přibyly v dubnu, mrtví taxikáři tentokrát leželi na polní cestě u Uhříněvsi. Pachatel či pachatelé vražd si řidiče vždy zastavili v centru Prahy a požádali o odvoz na okraj města. Policie v souvislosti s tím pak varovala řidiče taxíků před nebezpečím, které jim hrozí.
 
zdroj: ČTK

Sloupek