Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

Pojišťovny loni zaznamenaly mírný nárůst živelních škod

20. 01 2013 | Největší tuzemské pojišťovny zaznamenaly podle ankety ČTK loni po řádění živlů desítky tisíc škod v řádu miliard korun. To je mírně více než předloni, ale méně než na kalamity bohatém roce 2010. Rok 2012 byl tak z tohoto pohledu pro pojišťovny relativně klidný. Jedinou "kalamitou" byly letní bouřky, které se ozývaly nárazově v podstatě během celého léta. 

České pojišťovně bylo loni nahlášeno přes 30.000 pojistných událostí, které měly na svědomí přírodní živly. Škody vyčíslila sumou 2,2 miliardy Kč. Loni klienty ČP podle mluvčího Jana Marka potrápilo zejména v létě krupobití (7000 případů za 635 milionů Kč), vichřice (6600 případů za 180 milionů Kč) a povodně a záplavy (4700 případů za 90 milionů korun). 

Za rok 2011 ČP vyřešila 34.000 škod způsobených přírodními živly za 1,8 miliardy korun. Nejhorší za poslední roky byl ten s letopočtem 2010, kdy ČP pracovala kvůli čtyřem masivním kalamitám v průběhu celého roku v kalamitním režimu. Tehdy se počet škod vyšplhal k 55.000 a pojistné plnění dosáhlo 2,5 miliardy Kč, dodal Marek. 
    
Živelné události přinesly klientům Kooperativy loni přes 24.000 škod za celkem 1,14 miliardy Kč. Zejména díky menším škodám z povodní byl rok 2012 z hlediska živelných škod příznivější. V roce 2011 Kooperativa řešila 26.000 škod za 1,5 miliardy Kč. Největší kalamitu loni představovaly červencové bouřky, které způsobily 5700 škod za 180 milionů Kč. 
    
"Vedle vichřice a krupobití jsme registrovali i škody způsobené spadlými stromy, například poničené elektrické vedení. Téměř tisíc škod za 42 milionů Kč způsobily údery blesku a 940 škod za 59 milionů Kč lokální povodně a záplavy," uvedl ředitel centra likvidace pojistných událostí v Kooperativě Miroslav Novák. 
    
U Allianz to bylo loni podobné jako v roce 2011 co se týče typu živlů a stejně i počtu škod, kterých bylo více než 28.000. "Přestože nebyla žádná kalamita typu velkých povodní nebo záplav, i tak nám letní události navýšily počty a objemy škod," uvedl vedoucí úseku likvidace pojistných událostí majetku Allianz Petr Jandek. 
    
Z dalších živlů u Allianz zhruba na polovinu klesl počet škod způsobených tíhou sněhu. Zato více než čtyřnásobně stouply počty škod způsobených mrazem. 
    
Přírodní živly loni napáchaly klientům Generali přes 10.000 škod za více než 640 milionů korun. Proti roku 2011 jde o nárůst o 90 milionů korun. Ve srovnání s rekordním rokem 2010 byly celkové živelní škody přibližně poloviční. Přes 90 procent všech živelních škod loňského roku je již zlikvidovaných, řekl ČTK mluvčí pojišťovny Jiří Cívka. Z pohledu odvětví registrovali podle něj loni největší škody zemědělci. 
 
zdroj: ČTK

Diskuse

Čtěte více

Zastupitelstvo Prahy 8 schválilo návrh na změnu územního plánu, které má ochránit sídliště Ďáblice

V situaci, kdy se uspokojivé dokončení územní studie na straně hlavního města neustále oddaluje vznikla z iniciativy spolku Krásné Kobylisy „Vize sídliště“. Ta byla vytvořena na základě ...

Telefonická komunikace s.r.o. - Osloví stávající zákazníky, navolá nové a naučí Vás to

Je důležité udržovat kontakt se stávající klientelou. Posilujete tím Váš obchodně-partnerský vztah a především "pěstujete" důvěru daného zákazníka. Nemáte Vy nebo Vaši obchodníci čas ...

Slavnostní rozsvěcení vánočních stromů Prahy 8

První vánoční stromek v Česku postavil na Vánoce r. 1812, také v Libni (konkrétně ve svém libeňském sídle Šilboch), pro své štědrovečerní hosty ředitel Stavovského divadla J. K. Liebich.

Zažijte úlevu od bolesti pomocí cesty, která v USA funguje už dlouhá desetiletí

Bolesti zad, kolen, kyčlí atd. trápí spoustu lidí. Ale nemusí to tak být. Stačí znát správnou cestu. A to je metoda FitPainFree®, která se dívá na člověka jako na celek, hledá příčiny bolestí a ...

Rozvoj plaveckého areálu Šutka dostal zelenou od Magistrátu hl. m. Prahy

Na začátku září schválila Rada hl. m. Prahy záměr na vypracování projektové dokumentace na výstavbu venkovní části plaveckého areálu Šutka, který bude zařazen do návrhu rozpočtu hlavního města ...

 
.

Speciály

Naše magazíny

Novinky ze světa bydlení, aut, techniky ...

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO