Po třech měsících se opět lékaři Nemocnice Na Bulovce vrátili do Jordánska

Už pátý den působí lékařský tým opět z Nemocnice Na Bulovce v jordánském městě Ammánu v rámci programu české vlády MEDEVAC. Tato mise, pro lékaře z Nemocnice Na Bulovce již čtvrtá, je znovu zaměřena na pomoc lidem postižených konfliktem v Sýrii. 

Lékaři budou v Ammánu operovat až do 11. března. Momentálně dokončují 14. operaci ze šestnácti naplánovaných. Jde zatím o největší počet operací ze všech uskutečněných misí v Jordánsku. Mezi pacienty byly i tři děti. 

Lékaři dosud provedli tři totální endoprotézy kolenou, u třech rachitických sourozenců  srovnání kolen, několik achilovek, enchondromy (nezhobné nádory chrupavky) na rukou, opravu závěsu ramene nebo vyndavání kovů z dřívějších operací. Pacienti, u kterých není ještě potřebná endoprotéza, dostávají léčivé injekce. 

Tým z Nemocnice Na Bulovce v Jordánsku je složen ze dvou ortopedů, Doc. MUDr. Jiřího Chomiaka, CSc. (třetí mise) a MUDr. Štěpána Magersky (druhá mise), anestezioložky MUDr. Zuzany Bonhomme Hankeové, MIB (premiéra) a instrumentářky Dany Kafkové (třetí mise).

 

Sloupek