Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

Páteřní cyklostezka na Rohanském ostrově dostane nový asfaltový povrch

26. 01 2021 | Už během února začne stavba na důležité cyklostezce A2, spojující Karlín s Libní na Rohanském ostrově. Vymění se nevhodný mlatový povrch za asfaltový, také dojde k rozšíření komunikace a doplnění veřejného osvětlení.

„Mám velkou radost, že se nám podařilo konečně získat stavební povolení a tato důležitá cyklostezka může dostat nový povrch. Jedná se o úsek mezi Libeňským mostem a ulicí Šaldova, celkem asfalt pokryje asi 1,1 kilometru dlouhý úsek,“ řekl radní Prahy 8 pro dopravu Tomáš Slabihoudek.

Cyklostezka A2 je hlavní cyklotrasou vedoucí po pravém břehu Vltavy, která propojuje centrum Prahy s okrajem města. V Praze 8 vede po celé délce břehu této městské části. „Je to dobrá zpráva nejen pro všechny cyklisty, kterých zde jezdí opravdu mnoho, ale také pro všechny ostatní, kteří zde chodí pěšky nebo běhají. Na zpevněném povrchu se projedou i bruslaři,“ uvedl Martin Jedlička, předseda komise pro dopravu.

Podle radního Slabihoudka kromě nového asfaltu bude doplněno také veřejné osvětlení, což ještě více rozšíří možnosti využití. V rámci stavby na bezmotorové komunikaci A2 na Rohanském ostrově dojde k omezení provozu na několik týdnů. Cyklisté mohou počítat s objízdnou trasou, Rohanský ostrov zůstává tedy pro bezmotorovou dopravu i nadále průjezdný.

Stavba začne 9. února a potrvá zhruba do konce dubna, termín se ale může posunout v závislosti na klimatických podmínkách. Cílem je dokončit stavbu ještě před hlavní cyklistickou sezonou, aby bylo omezení cyklistů i chodců co nejmenší.

Městská část připravuje výměnu povrchu i ve zbylé části této cyklostezky na Rohanském ostrově v navazujícím úseku až k Negrelliho viaduktu, která je v současné době v projektové přípravě.
 

Diskuse

Čtěte více

Zastupitelstvo Prahy 8 schválilo návrh na změnu územního plánu, které má ochránit sídliště Ďáblice

V situaci, kdy se uspokojivé dokončení územní studie na straně hlavního města neustále oddaluje vznikla z iniciativy spolku Krásné Kobylisy „Vize sídliště“. Ta byla vytvořena na základě ...

Telefonická komunikace s.r.o. - Osloví stávající zákazníky, navolá nové a naučí Vás to

Je důležité udržovat kontakt se stávající klientelou. Posilujete tím Váš obchodně-partnerský vztah a především "pěstujete" důvěru daného zákazníka. Nemáte Vy nebo Vaši obchodníci čas ...

Slavnostní rozsvěcení vánočních stromů Prahy 8

První vánoční stromek v Česku postavil na Vánoce r. 1812, také v Libni (konkrétně ve svém libeňském sídle Šilboch), pro své štědrovečerní hosty ředitel Stavovského divadla J. K. Liebich.

Zažijte úlevu od bolesti pomocí cesty, která v USA funguje už dlouhá desetiletí

Bolesti zad, kolen, kyčlí atd. trápí spoustu lidí. Ale nemusí to tak být. Stačí znát správnou cestu. A to je metoda FitPainFree®, která se dívá na člověka jako na celek, hledá příčiny bolestí a ...

Rozvoj plaveckého areálu Šutka dostal zelenou od Magistrátu hl. m. Prahy

Na začátku září schválila Rada hl. m. Prahy záměr na vypracování projektové dokumentace na výstavbu venkovní části plaveckého areálu Šutka, který bude zařazen do návrhu rozpočtu hlavního města ...

 
.

Speciály

Naše magazíny

Novinky ze světa bydlení, aut, techniky ...

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO