Panely s časem příjezdu metra budou letos ve všech stanicích

Informační panely s časem příjezdu soupravy budou ještě letos ve všech stanicích metra. Dopravní podnik je zatím instaloval na lince A, testoval je od začátku září. Informoval o tom v tiskové zprávě mluvčí Dopravního podniku hlavního města Prahy (DPP) Jiří Štábl.

"Dnešní spuštění provozu těchto informačních panelů na trase A, které navíc zobrazují čas do příjezdu další soupravy, je ukázkou toho, že zpětná vazba mezi námi a cestujícími skutečně funguje. Nyní budou následovat stanice metra na trase B a C. Předpokládám, že tento časový údaj bude zobrazován ve všech stanicích metra do konce letošního roku," uvedl generální ředitel DPP Jaroslav Ďuriš.
 
K nové službě dopravní podnik využil stávající informační prvky, umístěné v polovině nástupiště u každé koleje, které doposud zobrazovaly jen textové zprávy, například stanici, ve které linka končí.
 
Původně od roku 1974 sloužil ukazatel v čele nástupiště pro strojvedoucího v případě mimořádné události a jízd mimo čas určený jízdním řádem. V kombinaci s výpisem intervalů mezi vlaky měli i cestující přibližnou informaci o času do příjezdu následujícího vlaku. Od roku 2001 se ve vybraných stanicích čas příjezdu vlaku zobrazoval na projekčních plochách na stěně za kolejištěm.
 
Podobné informace už mají cestující i na některých zastávkách tramvají a autobusů. I tam organizace Ropid sestavující trasy linek a jízdní řády připravuje postupné rozšíření na všechny zastávky. V současné době je projekt v pilotní fázi. Systém by měl fungovat také tak, že na LCD obrazovkách v autobusech cestující uvidí, v kolik ze zastávky, do které se autobus blíží, odjíždějí ostatní spoje.
 
zdroj: ČTK

Sloupek