Obyvatelé z okolí Botanické zahrady dostanou permanentky

Botanická zahrada hl. m. Prahy a osmá městská část se dohodly na pokračování loňské akce, kdy obyvatelům z širokého okolí botanické zahrady byly zdarma rozdány roční permanentky. „Jsem rád, že jsme se s Botanickou zahradou dohodli na pokračování této akce. Obyvatelé Bohnic i Kobylis budou i nadále mít možnost jak snazšího průchodu od Bohnic do Troje, tak vycházek a prohlídek ve venkovní expozici zahrady,“ uvádí starosta MČ Praha 8 Jiří Janků.

Permanentky budou vydávány na základě potvrzení trvalého bydliště, a to od poloviny dubna. Platnost budou mít do konce roku 2012. Lidé, kteří permanentky mají již nyní, si je budou moci vyměnit po ukončení jejich platnosti.

Bezplatné permanentky opravňují ke vstupu a průchodu venkovní expozicí, která se v roce 2011 významně změnila – původně několik jednotlivých, oplocených ploch bylo spojeno do jednoho uzavřeného prostoru. „Spojení ploch do jednoho celku sice relativně zkomplikovalo průchodnost mezi Bohnicemi a Trojou, což byl hlavní důvod pro loňské bezplatné vydání permanentek. Nicméně přispělo k výraznému zatraktivnění venkovní expozice zahrady, což vnímáme jako velký přínos,“ dodává starosta.

www.praha8.cz

Sloupek