O mateřské školy je v létě velký zájem

Možnosti umístit své dítě do mateřské školy v průběhu letních prázdnin využívá v osmé městské části stále více rodičů. Loni bylo otevřeno 22 tříd, letos už o pět více. Podle radního Prahy 8 pro oblast školství Martina Roubíčka celkový počet přihlášených dětí letos ve většině případů překračoval kapacitu školky.

„Proto jsme rozhodli o otevření dalších tříd, ale pouze pro rodiče, kteří splnili svou povinnost a zaplatili stravné a školné v termínu daném školkou s prázdninovým provozem. S těmi, kteří se sice přihlásili, ale nepřišli v termínu zaplatit úhradu, není na prázdninový provoz počítáno,“ sdělil Roubíček. O letních prázdninách bude v různých termínech v rozpětí šesti týdnů fungovat sedm školek zřizovaných Prahou 8.

Radnice samozřejmě byla připravena reagovat i na možnost, že všichni přihlášení přijdou do své prázdninové školky školné a stravné zaplatit. V takovém případě by se otevírala další mateřinka na letní provoz. „Letos poprvé, co je organizován prázdninový provoz, se to skutečně stalo. Proto jsme otevřeli nové třídy ve dvou mateřských školách, které původně měly být uzavřeny,“ informoval Roubíček. Ten také prosí rodiče, kteří letní školku zaplatili, aby v případě nenastoupení dítěte (například z důvodu nemoci) tuto informaci předali příslušné ředitelce. Pomohou tím těm rodičům, kteří se během prázdnin dostanou do složité životní situace a budou potřebovat náhle umístit dítě do mateřinky na prázdninový provoz. 

www.praha8.cz

Sloupek