Nový inkubátor v Nemocnici Na Bulovce: Naděje pro novorozence

Nový inkubátor Isolette C 2000 dnes převzal MUDr. Martin Čihař, primář neonatologického oddělení Nemocnice Na Bulovce. Inkubátor Isolette C 2000 zajišťuje nejlepší prostředí pro péči o nejmenší nedonošené novorozence s vyspělou elektronickou regulací, monitorováním teploty, vlhkosti a koncentrace kyslíku. Dar nemocnici věnoval Nadační fond Kapka naděje.

"Ročně se u nás narodí zhruba dva tisíce dvě stě dětí. Ne všechny jsou však zdravé. Naší pomoc na neonatologii z nich ročně potřebuje zhruba 200 dětí, které jsou nedonošené či jinak nemocné a dalších 50 miminek, které k nám přivezou z jiných nemocnic. Daru od Nadačního fondu Kapka naděje si velmi vážíme. Věřím, že si tuto vzácnou a skvělou spolupráci udržíme i do dalších let a budeme i nadále nadějí pro miminka a jejich rodiče," řekl primář neonatologického oddělení MUDr. Martin Čihař.

Dar v celkové hodnotě překročil částku 200 tisíc korun. Nadační fond kapka naděje již dlouhá léta úspěšně pomáhá zajišťovat přístrojové vybavení pro nemocné děti. Specializované neonatologické pracoviště v nemocnici Na Bulovce vzniklo v roce 2007, sestává z jednotky intenzivní péče, oddělení fyziologických novorozenců a ambulance a bylo zařazeno mezi Intermediární perinatologická centra.
 
"Těžce nemocná nebo předčasně narozená miminka mají v Nemocnici Na Bulovce zase o něco větší šanci, že jejich těžký vstup do života bude mít šťastné pokračování. Máme tu sice celou řadu špičkových zařízení, která jsou kvalitní, obnovu inkubátorů však potřebujeme stále. Proto mě velmi těší a jsem vděčný za přízeň sponzorů, kteří se rozhodnou podpořit naší nemocnici, v tomto případě, naše budoucí generace," dodal ředitel Nemocnice Na Bulovce MUDr. Petr Zajíc, MBA.
 
Předání se osobně zúčastnil ředitel Nemocnice na Bulovce MUDr. Petr Zajíc, MBA, primář neonatologického oddělení MUDr. Martin Čihař, prezidentka Nadačního fondu Kapka naděje Vendula Svobodová a ředitelka Nadačního fondu Kapka naděje Elen Švarcová.

Sloupek