Nové parkoviště na Karlínském náměstí

Opravy jsou nutné vzhledem k dezolátnímu stavu povrchu parkoviště. Původní asfaltový povrch parkoviště bude vyměněn, včetně definitivního dopravního značení. Na parkovací ploše vzniknou správně vyznačená parkovací místa. Stavba na tomto velmi frekventovaném parkovišti by měla být skončena do 31. října 2011.

„Akce si vyžádá dopravní omezení a řidiči by proto měli pozorně sledovat dopravní značení v této lokalitě,“ informoval Matěj Fichtner radní Městské části Praha 8, která je vlastníkem parkoviště. „Nejprve dojde k odfrézování starého povrchu a položení nové živičné vrstvy. Následovat bude instalace obrubníku a sloupků, které zamezí ničení mozaikových chodníků vozidly, a umístění dopravního značení. V konečném stavu bude mít parkoviště jeden vjezd a jeden výjezd,“ upřesnil Fichtner.

Rekonstrukce neovlivní chod oblíbených Karlínských farmářských trhů, pokračující od této soboty až do 12. listopadu. Za případné problémy s parkováním vozidel během stavebních úprav se radnice občanům Karlína předem omlouvá.

www.praha8.cz

Sloupek